Technológie a dizajn budúcnosti

27. 08. 2019 Zdieľať

HISTÓRIA

Česká spoločnosť Romotop, spol. s r. o., so sídlom v Suchdole nad Odrou vznikla v roku 1992 vďaka vizionárstvu, nadšeniu a odhodlaniu Josefa Heina. Bolo to v čase, keď krbové kachle a krbové vložky s modernou konštrukciou iba začínali. Prvé kozubové kachle tejto značky niesli názov KK1. Romotop je česká firma a nezaprel to ani pri ďalších názvoch svojich výrobkov ako Tábor alebo Zlín. 
 

krbové kachle a krbové vložky,

krbové kachle a krbové vložky,
ROMOTOP spol. s r.o.

 
Už od svojho založenia Romotop významne ovplyvňoval prienik krbových (kozubových) kachlí na český trh v 90. rokoch. Vďaka dlhoročným skúsenostiam sa z malosériovej výroby niekoľkých modelov postupom času dynamicky transformoval na spoločnosť s najmodernejším technologickým zázemím a silným konštrukčným potenciálom. Technologické zázemie je už od začiatku vybavené najmodernejšími strojmi a technológiami, ako sú zváracie roboty alebo unikátna montážna a lakovacia linka, ktorá patrí medzi najmodernejšie a najekologickejšie v Európe. Za týchto podmienok, ktoré firma Romotop dokázala vždy zabezpečiť, sa začala písať kapitola moderných krbov a krbových vložiek v Českej republike. 
 

krbové kachle a krbové vložky,

krbové kachle a krbové vložky,
ROMOTOP spol. s r.o.

 
Krátko po vzniku progresívne rozvíjajúcej sa firme český trh už nestačil. Začala preto pomaly prenikať i na európsky, kde si výrobky vďaka svojmu špičkovému dizajnu a kvalite spaľovania ľahko našli odberateľov. Dlhoročná spolupráca s najnáročnejšími európskymi zákazníkmi, nadšenie a iniciatíva kľúčových spolupracovníkov umožnili vybudovať firmu, ktorú odborná verejnosť často označuje ako najmodernejší výrobný závod v Európe. Viac ako 500 zamestnancov, 55 000 m2 výrobnej plochy, z toho 25 000 m2 skladovacích priestorov, radí firmu Romotop medzi európskych lídrov vo výrobe kozubových kachlí a vložiek.
 
Nech už zákazníci preferovali akýkoľvek spôsob vykurovania (teplovodné, teplovzdušné či klasické kachle), vždy sa mohli spoľahnúť na tím odborníkov z Romotopu a ich silné zázemie. 
 

krbové kachle a krbové vložky,

krbové kachle a krbové vložky,
ROMOTOP spol. s r.o.

INOVÁCIE

Vo vývoji, výrobe a inováciách krbových kachlí a krbových vložiek patrí Romotop medzi európsku špičku. To isté platí aj v oblasti dizajnu. Produkcia sa však nezameriava iba na už spomenutý sortiment, do portfólia spoločnosti patria aj produkty umožňujúce akumuláciu tepla, akumulačné výmenníky, teplovodné výmenníky a regulačné prvky.
 

krbové kachle a krbové vložky,

krbové kachle a krbové vložky,
ROMOTOP spol. s r.o.

 
Súčasnosť určuje oblasti krbových kachlí a krbových vložiek stále náročnejšie ciele. Na rozdiel od minulosti požaduje nielen nevšedný estetický zážitok, ale predovšetkým vysokú efektivitu, účelnosť a ekologickosť výrobku. Výrobky značky Romotop sa v moderných domácnostiach stále častejšie stávajú najvýznamnejšími zdrojmi tepla. Inovačný tím spoločnosti neustále zdokonaľuje krbové vykurovacie prvky smerom k vysokoúčinným výrobkom s čistou prevádzkou. Vďaka svojmu etickému kódexu tak firma presadzuje aj pri inovatívnych riešeniach ekológiu a ekonomickosť prevádzky.
 

krbové kachle a krbové vložky,

krbové kachle a krbové vložky,
ROMOTOP spol. s r.o.

 
Cieľom inovačného tímu je prinášať nové technické riešenia, a to hlavne v oblasti návrhu spaľovacích komôr, nadväzujúcich spalinových ciest a riadenia spaľovacieho procesu. Výsledkom tohto úsilia sú výrobky dosahujúce stabilnejší priebeh horenia v širokom intervale tepelných výkonov. 
 
Spoločnosť Romotop je okrem iného vlastníkom patentu prinášajúceho zákazníkom teplovodný výmenník so systémom TRIPLE PASS, umožňuje vyšší prenos tepla do vykurovacieho média a zmenšuje množstvo škodlivín produkovaných spaľovaním biomasy.
 
 
ZDROJ: PR článok spoločnosti ROMOTOP spol. s r.o.
Kategória: Energia
Tagy: kozubová vložka kozubové kachle
Zdieľať článok