Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Krbové kachle s akumuláciou

21. 07. 2021 Zdieľať

Krbové kachle ROMOTOP s akumuláciou budú teplo domova udržiavať za vás. Akým spôsobom to dosiahnu? Ide o jednoduchý princíp. Počas kúrenia absorbujú tepelnú energiu do akumulačnej hmoty – špeciálnych akumulačných tvaroviek. Táto nahromadená energia sa potom postupne až niekoľko hodín uvoľňuje späť do miestnosti, aj keď v ohnisku už žiadne plápolanie ohňa neuvidíte.

Kúrenie akumulačnými kachľami je vhodné v podstate do všetkých priestorov na bývanie. Je skvelou voľbou do nízkoenergetických domov. Jedinou podmienkou je správny výkon a ideálna dávka paliva, čo nie je nič zložité. Vďaka akumulácii nie je nutné tak často prikladať, kachle miestnosť vyhrievajú rovnomerne a teplo z nich sála dlhší čas. Svoju funkciu tak plnia na jednotku.

Krbové kachle v modernej obývačke v dome

Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Aby sa k vám krbové kachle vošli s prehľadom, vyberte si tvar a konkrétny rozmer z jednotlivých modelov a technologických riešení. Dizajnové akumulačné kachle ľahko zladíte s moderným, elegantným i rustikálnym štýlom interiéru. Ak túžite po kachliach v špecifickej farbe, výrobca ponúka rôzne odtiene glazúr keramických kachlí. Moderným akumulačným kachliam pristane aj plech, kameň alebo pieskovec.

Krbové kachle v jedálni pri techloej stene

Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Krbové kachle s akumuláciou sú skvelým riešením pre tých z vás, ktorí si želajú vykúriť celý rodinný dom. V ponuke sú aj kachle s vyšším výkonom, ktoré si poradia s väčšími priestormi. Všetky kachle Romotop majú centrálny prívod externého vzduchu (tzv. CPV), takže sa pri kúrení nespotrebuje vzduch, ktorý doma dýchate. Aby bolo spaľovanie ešte kvalitnejšie a dynamika horenia efektívnejšia, v spaľovacej komore akumulačných krbových kachlí nájdete kvalitné šamotové tvarovky. Pohľad na poletujúce plamene v ohnisku nebudú rušiť nijaké nečistoty na dvierkach, pretože ich sklo obmýva sekundárny prívod vzduchu.

Krbové kachle s drevom

Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Dôležitá je aj údržba krbových kachlí, ktorá je veľmi jednoduchá. Stačí dodržať niekoľko zásad uvedených v návode na obsluhu kachlí alebo na webových stránkach. Servisné zázemie seriózneho českého výrobcu je v prípade spoločnosti Romotop veľmi príjemným bonusom. Ak kachliam budete venovať dostatok starostlivosti, môžete si byť istí, že vám budú verne slúžiť dlhé roky. Ponorte sa do príjemnej atmosféry, ktorú vedia vytvoriť bezpečné a ekologické akumulačné kachle.

Zdroj: PR článok ROMOTOP spol. s r. o.

Kategória: Energia
Tagy: akumulačné systémy akumulačné vykurovacie telesá akumulačné vykurovanie kachle kozubové kachle vykurovanie
Zdieľať článok