Využite dotáciu na komín

Využite dotáciu na komín

01. 07. 2009 Zdieľať

Viete, ako môžete v súčasnosti ušetriť peniaze a zároveň znížiť spotrebu energie? Správnou odpoveďou je prejsť na vykurovanie biomasou. Vďaka štátnej dotácii na kotly na biomasu ušetríte financie v peňaženke, kúrením obnoviteľným zdrojom energie znížite spotrebu energie a prispejete tak k ochrane životného prostredia. Na to však potrebujete kvalitný komín. Bez neho nebude vykurovanie biomasou efektívne a bezpečné.

—– Komerčná prezentácia spoločnosti Schiedel Slovensko spol. s r.o. —–


Využite dotáciu na komín

204295

V súvislosti so štátnou dotáciou na kotly na biomasu, prichádza spoločnosť Schiedel s ponukou dotácií na kúpu vybraných druhov komínov. Je to príležitosť získať kvalitný komín a s ním aj možnosť vykurovať obnoviteľnými i fosílnymi palivami. Dotácie tu nebudú naveky, preto si ich netreba nechať ujsť.

Dotácia na komíny Schiedel

Pri kúpe komínov SOLID, UNI PLUS a ABSOLUT získa zákazník nielen kvalitné komínové teleso, ale zároveň aj výhodnú dotáciu. Bez náročného dokladovania a formalít možno kúpiť vybraný druh komína s dotáciou od 30 do 150 eur na meter komína. Spolu s dotáciou ponúka Schiedel aj zvýhodnenú cenu na jeho montáž a dopravu na miesto určenia.


Využite dotáciu na komín

204296

Komíny od spoločnosti Schiedel sú zárukou bezpečnosti a súčasne hygienického odvodu spalín cez strechu. Komínové systémy totiž tvorí keramická rúra, ktorá je odolná proti chemickým i tepelným účinkom spalín. Vďaka kvalitnej vložke tak komínové systémy odolávajú tepelnej záťaži, ktorá vzniká pri vyhorení sadzí. Užívateľ má istotu, že jeho dom bude chránený pred vyhorením sadzí, a teda aj pred požiarom. Ďalšími výhodami sú aj odolnosť proti vlhkosti, korózii, dobrý ťah a dlhá životnosť.

Netreba vložkovať

Komíny Schiedel predstavujú účinný spôsob odvádzania spalín nielen od spotrebičov na plynné či kvapalné, ale aj tuhé palivá. Ak v súčasnosti disponujete vykurovacím spotrebičom na plynné či kvapalné palivo a chceli by ste využiť dotáciu na biomasu a prejsť tak na tuhé palivo, pri klasickom komíne to nie je jednoduché. Zmena je náročná z dôvodu zložitej úpravy. Nevyhnutnou stavebnou zmenou je vyvložkovanie komínového prieduchu a enormná prestavba. Navyše, na túto zmenu musíte vynaložiť dosť vysoké finančné náklady. Pri komínovom systéme ABSOLUT, ktorý je určený aj pre kondenzačné spotrebiče, to netreba. Podmieňovanie záruky na kondenzačné kotle dodatočným vyvložkovaním komína je od dodávateľov kotlov či inštalatérskych firiem zavádzajúce. Systémový komín ABSOLUT vložkovať netreba. Užívateľ si môže vybrať typ paliva, ktorý mu najviac vyhovuje.


Využite dotáciu na komín

204290

S komínmi Schiedel je aj vykurovanie biomasou bezproblémové

Využitím dotácií na kúpu komínov Schiedel získate nezávislosť od jedného zdroja energie a možnosť zmeny na akékoľvek palivo, napr. aj biomasu. „Vykurovanie drevnými peletami je moderné a nezávislé od zemného plynu, pričom sa výrazne približuje jeho komfortu pri využívaní. Pelety sa dávkujú automaticky a spaľovací proces je veľmi čistý a efektívny. Prirodzene, pre kvalitné kotly na pelety sú vhodné kvalitné komínové telesá Schiedel,“ hovorí RNDr. Ladislav Židek, generálny riaditeľ združenia Biomasa. Biomasa má niekoľko pozitív, predovšetkým však ide o jej ekologický rozmer. Spaľovanie tohto obnoviteľného zdroja energie je z hľadiska emisií skleníkových plynov neutrálne. Vykurovanie biomasou znamená aj ďalší prínos pre vašu domácnosť – lacnejšie teplo. Úspory dosahujú desiatky percent.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na internetovej stránke www.schiedel.sk  

Kategória: Energia
Tagy: biomasa komín PR článok
Zdieľať článok