Komínové systémy LEIER – správna voľba

27. 09. 2011 Zdieľať

Vytvorenie dobre fungujúceho a správne dimenzovaného vykurovania vrátane správnej voľby komínového systému je najdôležitejšia vec z hľadiska bezpečnosti stavby a úspory finančných prostriedkov na vykurovanie.

— Advertorial spoločnosti LEIER Baustoffe SK s.r.o. —

 

Komínovým systémom Leier si spotrebiteľ volí optimálnu funkčnosť, spoľahlivosť a bezpečnosť spojenú s najmodernejšou technológiou výroby. Montované komínové systémy Leier v plnej miere vyhovujú vysokým nárokom súčasného staviteľa.


Komínové systémy LEIER – správna voľba

1035554
Leier Baustoffe SK, s. r. o.

Moderné vykurovacie systémy si vyžadujú špecifické prvky na odvod spalín. Hlavnou časťou je komínová vložka, ktorou prúdia produkty spaľovania od miesta pripojenia spotrebiča až po miesto vyústenia v nadstrešnej časti stavby. Komínové systémy Leier používajú šamotovú komínovú vložku kruhového tvaru od popredného nemeckého výrobcu HART-Keramik, odolnú proti vysokým prevádzkovým teplotám, vlhkosti i pôsobeniu agresívnych kyselín. Práve kvalita šamotovej komínovej vložky obalenej nehorľavou izoláciou z kamennej vlny je zárukou bezpečnosti a odolnosti celého komínového systému Leier, ktorý bezpečne odvádza spaliny od pripojeného spotrebiča do ovzdušia. Priemer komínového prieduchu 12 až 30 cm umožňuje vybrať komín presne podľa požiadaviek staviteľa.

Spoločnosť Leier vytvorila 4 samostatné komínové systémy pre rôzne druhy spotrebičov palív. Preto nezáleží na tom, či vykurujete drevom, plynom, olejom, tuhým palivom alebo biomasou, pre všetky typy existuje riešenie. V dvojprieduchovom komíne je možné v jednej komínovej konštrukcii kombinovať dva rôzne varianty.

Pri navrhovaní komínových systémov Leier sa veľká pozornosť venovala jednoduchej montáži a nenáročnej prevádzke. Každý komín sa dodáva kompletný, jednotlivé časti do seba zapadajú ako skladačka, pričom balenie obsahuje všetky komponenty potrebné na jeho výstavbu.

Komínový systém Leier rieši všetky detaily potrebné na zhotovenie funkčného komína, či ide o revízne a čistiace otvory v komíne, ukončenie komína v nadstrešnej časti alebo aj dielce na pripojenie rôznych druhov dymovodov. Podrobný montážny návod uľahčuje montáž a pomáha predísť nedostatkom pri uvedení komína do prevádzky.

Komínové systémy Leier sa vyrábajú z materiálov, ktoré zaručujú bezstarostné používanie. Na každý druh sa poskytuje 33-ročná záruka na bezpečnosť komína pri vyhorení sadzí a odolnosť proti pôsobeniu agresívnych kyselín. Skutočná životnosť komína Leier však prevyšuje dvojnásobok záručnej lehoty.

Komín Leier, vyrobený pomocou najnovších technológií z prírodných materiálov, zaručí vám a vašej rodine zaslúžený komfort.

Prečo si zvoliť komínový systém LEIER:

•    4 kompletné komínové systémy
•    riešenie na každý druh paliva
•    odolnosť proti vlhkosti a kyselinám
•    vyrobené z prírodných surovín
•    jednoduchá a rýchla montáž
•    spoľahlivosť
•    využitie jedného komínového systému pre viaceré vykurovacie varianty
•    kombinácia s ventilačnou šachtou

www.leier-baustoffe.sk

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: komín
Zdieľať článok