15. 06. 2011 Zdieľať

Strešná krytina na šikmej streche musí byť pevná, kvalitná a trvácna. Šindľová strecha spĺňa všetky tieto vlastnosti. Navyše nezaťažuje krov, vďaka čomu ušetríte náklady. Ak si k nej zadovážite ešte aj kvalitný komín, zaistíte svojej rodine bezpečný a príjemný domov.

— Advertorial spoločnosti Icopal a.s. —

Riešenie pre spoľahlivú strešnú krytinu a bezpečný odvod spalín ponúka expert na komplexné riešenia stavieb, spoločnosť Icopal. Oba výrobky vás oslovia priaznivou cenou i kvalitou, ktorá zodpovedá prísnym nárokom európskych noriem. Správna voľba materiálov a výrobkov na začiatku stavby je kľúčová. Od nej sa odvíja budúcnosť vášho bývania.

Kvalitná, ale cenovo prijateľná strecha

Ak požadujete kvalitu za rozumnú cenu, JCP šindle Icopal sú ideálne pre vašu strechu. Nižšie náklady na asfaltové šindle ovplyvňuje efektívna technológia výroby, ako aj skutočnosť, že asfaltové šindle majú nízku plošnú hmotnosť, a teda aj nízku spotrebu materiálu pri výrobe. Napriek ich nižšej hmotnosti získate strechu s veľmi dobrou funkčnosťou a odolnosťou proti poveternostným vplyvom. Vyrábajú sa zo špeciálnej asfaltovej krycej zmesi na sklenenej rohoži so zvýšenými mechanickými vlastnosťami. Vrchná strana šindľov je upravená vysokokvalitným hrubozrnným posypom so zvýšenou farebnou stálosťou. Výhodou keramického granulátu je lepšia odolnosť asfaltovej vrstvy proti poveternostným vplyvom, vlhkosti a UV žiareniu. Vďaka JCP šindľom si predĺžite životnosť strechy o niekoľko rokov. Komfort domu so strechou s asfaltovými šindľami zvýšia aj priaznivé akustické vlastnosti, pretože bubnovanie dažďových kvapiek na streche nebudete počuť a nemusíte mať strach z krupobitia ani zo silných nárazov vetra.


Kompletné riešenie pre šikmú strechu

1015514
Icopal a.s.

Aplikáciu JCP šindľov zvládne každý

Montáž a práca s JCP šindľami Icopal nie je náročná, treba však dodržať technologický postup výrobcu. Aplikáciu šindľov na strechu uľahčuje najmä ich tvarovateľnosť a prispôsobenie povrchu strechy. Ukladáme ich na celoplošné debnenie z dreva, vodovzdornej preglejky alebo OSB dosky. Pri kladení šindľov musí vrchný rad čiastočne prekrývať spodný. K účinnejšiemu spojeniu jednotlivých šindľov na streche prispievajú lepiace body na ich vrchnej strane. Asfaltové JCP šindle treba prichytiť štyrmi až šiestimi pozinkovanými alebo hliníkovými klincami s minimálnou dĺžkou 32 mm a s priemerom hlavy 8 mm. Ak má šikmá strecha sklon väčší ako 60°, musíte počet klincov na jednom šindli zdvojnásobiť. V priaznivých teplotných podmienkach vytvoria šindle vodotesný plášť šikmej strechy už v priebehu jedného mesiaca.


Kompletné riešenie pre šikmú strechu

1015511
Icopal a.s.

Komín na slobodný výber paliva

Spoľahlivú strechu rodinného domu tvorí okrem kvalitnej strešnej krytiny aj bezpečný komín. Len s kvalitným komínom sa nemusíte obávať požiaru, vyhorenia príbytku či nebezpečných otráv spalinami. Mimoriadne odolným komínovým telesom je komínový systém ICOPAL WULKAN z prírodného vulkanického kameniva. Vďaka izolačným parametrom prírodného kameňa dosahuje veľmi rýchlo optimálnu pracovnú teplotu. Vplyvom toho možno značne minimalizovať vznik kondenzácie. Aj v prípade vyhorenia sadzí je tak systém úplne bezpečný pre samotnú stavbu, ale aj pre členov vašej rodiny. Certifikované komínové tvárnice, z ktorých sa komín skladá, majú väčšiu hrúbku steny a vysokú odolnosť. Keďže tvárnice neobsahujú piesok ani štrk, izolácia komína, ktorá je priamo súčasťou komínových tvárnic, sa neznižuje. S komínom ICOPAL WULKAN si môžete spôsob vykurovania slobodne vyberať. Nová dvojprieduchová tvárnica umožňuje zapojenie plynového kotla a kozuba do jedného komínového telesa. Bezpečnosť a dlhú životnosť komínového systému aj pri kúrení tuhými palivami zaručuje univerzálna vysokoodolná šamotová vložka s prevádzkovou teplotou až do 600 °C. Icopal vám ponúka kompletné riešenie realizácie strechy i odvodu spalín, s ktorým budete nadmieru spokojní.

Viac informácií získate na www.icopal.sk.

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie Technológie
Tagy: icopal
Zdieľať článok