žena pri pc
Zdroj: Dean Drobot / Shutterstock.com

Rýchla pôžička dokáže uľahčiť neočakávané chvíle v domácnosti

26. 05. 2020 Zdieľať

Do nášho bývania neustále investujeme nemalú čiastku financií. Prvotná kúpa, šetrenie či zdĺhavejšie schvaľovanie hypotéky a následná rekonštrukcia, ktorá sa taktiež bez úspor či požičania rozhodne nezaobíde. Z času na čas však nastanú v našich domácnostiach aj nečakané situácie. Aj keď sa nedá na ne vopred finančne pripraviť, tiež majú riešenie.

Kým pri kúpe nehnuteľnosti musí väčšina z nás rátať s pôžičkou so zástavou nehnuteľnosti v dlhom časovom horizonte, na rekonštrukciu postačí strednodobá pôžička. Aj tá je však charakteristická tým, že je potrebné dokladovať pravidelný príjem. Existujú ale aj pôžičky na krátku dobu, po ktorých sa obracia mnoho ľudí s cieľom pohotového riešenia. V čom spočívajú ich výhody a aké negatíva predstavujú?

Kedy je rýchla pôžička riešením?

Len nedávno ste minuli pomerne veľkú čiastku za renováciu kúpeľne alebo bolo potrebné opäť niečo kúpiť do vašej domácnosti? Práve také prípady značne znižujú naše úspory a mnohokrát nás zrovna v týchto situáciách nemilo prekvapia nečakané výdavky. Náhle pokazený spotrebič vie výrazne zaťažiť naše peňaženky, o to náročnejšie je, keď ho potrebujeme urgentne nahradiť. To isté nás môže čakať pri štrajkovaní auta a nákladnej oprave v servise, pričom automobil jednoducho potrebujeme a nemôžeme si dovoliť čakať. Práve v týchto situáciách, keď nám finančná rezerva neumožňuje urgentne konať, sa mnohí Slováci obracajú po rýchlom riešení a tým je požičanie peňazí. Pôžička pred výplatou patrí medzi tie najvyhľadávanejšie.

Výhody pôžičky pred výplatou

Práve expresívne vybavenie rýchlej pôžičky možno vnímať ako jej hlavný benefit. Túto rýchlosť má na svedomí najmä pokrok technológií, možnosť požiadať o ňu zvládne skutočne každý a nezaberie to ani priveľa času. Niektoré spoločnosti preferujú telefonické spojenie, natrafíte aj na postačujúce odoslanie SMS a čoraz populárnejším sa stáva vypĺňanie žiadosti online formou. Ako ďalšiu z výhod možno vnímať nenáročnosť, pri mnohých ponukách nie je potrebné dokladovať príjem či podpisovať zmluvu. Spravidla sa vo formulároch vypĺňajú len kontaktné údaje, požadovaná suma a doba splatnosti. Ceneným je predovšetkým vybavenie priamo z domova bez nutnosti navštíviť danú pobočku inštitúcie a v rámci rovnakej banky môžete mať peniaze ihneď na účte aj do niekoľkých minút.

Nie je to však len o pozitívach

Uhradenie rýchlej pôžičky je časovo ohraničené a väčšinu z týchto ponúk treba splatiť najneskôr do jedného mesiaca. Aj poskytovaná suma má svoje hranice a rozhodne nemožno hovoriť o markantných čiastkach, ale skôr o takých, ktoré nám reálne majú pomôcť do najbližšej výplaty. Pôžička pred výplatou medzi jednotlivými poskytovateľmi sa ale aj mierne líši, niekde natrafíte na vyššie sumy či dlhšie termíny splatenia. Vždy ale treba rátať aj s tým, čo z tejto výhodnejšej ponuky vyplýva. Spravidla ide o väčšie úroky, čím daná pôžička vyjde ešte o niečo drahšie než tá konkurenčná. V neposlednom rade by ste mali žiadosť vybavovať len u osvedčeného poskytovateľa so zárukou férových podmienok. Na internete natrafíte aj na mnoho pofiderných ponúk a práve tie predstavujú enormné riziká.

Porovnávanie zjednoduší výber

Pôžička pred výplatou tak predstavuje schopné riešenie v období netrpezlivého očakávania výplaty, zakaždým je ale nutné dôkladne všetko zvážiť. Prvotne výhodná ponuka sa nemusí vždy vyplatiť a môže vás vyjsť oveľa drahšie, než by ste pôvodne očakávali. Aj od toho sú tu finančné portály a práve s ich pomocou sa budete nielenže v možnostiach lepšie orientovať, ale aj vám vyfiltrujú len osvedčených poskytovateľov bez akýchkoľvek rizík. Jedným z takých je aj portál Hyperfinancie.sk, kde okrem porovnania natrafíte aj na referencie klientov, ktorí využili možnosť vybaviť si pôžičku pomocou odlíšenia jednotlivých ponúk na tomto portáli. Veľmi vďačným bude aj to, že každý jeden finančný produkt tu nájdete vysvetlený s vymenovaním pozitív aj negatív. Požičanie peňazí nám pomáha pohotovo konať, nikdy by však nemalo ísť o bezhlavé podávanie žiadosti s tým, že nebudete mať možnosť ju v stanovenej lehote uhradiť.

ZDROJ: PR článok Hyperfinancie.sk

Kategória: Legislatíva a financovanie
Tagy: pôžičky
Zdieľať článok