Ako sa inšpirujete vy?

Ako sa inšpirujete vy?

14. 08. 2017 Zdieľať

Výber farby na dom je pre niekoho jasná vec, pre iného zas zložitý proces. Správny výber odtieňa by mal reflektovať prostredie, v ktorom sa budova nachádza. Fasáda by mala prirodzene zapadnúť do okolitého prostredia. Ak dokážeme zladiť fasádu s okolím a zároveň sa odlíšiť v jemných detailoch, potešíme nielen seba, ale aj každé okoloidúce oko.

Ako si vybrať farbu?

Každé prostredie ovplyvňuje fasádu a každá fasáda ovplyvňuje prostredie. Premyslite si, ako sa chcete cítiť a aký odkaz chcete zanechať svojmu okoliu. Všade nájdete dostatok inšpirácii. Stačí sa len zastaviť a porozhliadnuť.

–    Poobzerajte sa po okolí vašej fasády a hľadajte odtiene, ktoré sa tam prirodzene vyskytujú. Vyberte si podobné odtiene aj pre vašu fasádu.
–    Pri výbere sýtosti odtieňa myslite nato, že farby na veľkej ploche v exteriéri pôsobia svetlejšie.
–    Skombinujte maximálne 3 farby rôznej svetlosti a sýtosti.

Fasádne farby Baumit Life sú rozdelené do 8 základných skupín, od bielych odtieňov, cez žlté, hnedé, červené až po špeciálnu skupinu neutrálnych odtieňov. Práve neutrálne odtiene tvoria perfektný základ pre kombinácie s výraznejšími a sýtymi odtieňmi. Neutrálne odtiene dodajú fasáde ľahký a prirodzený vzhľad.  

Pred finálnou objednávkou fasádnej omietky navštívte fasádne štúdio alebo si nechajte urobiť vzorky fasádnych omietok. Vzorky priložte k fasáde a pozorujte, ako sa farby menia počas dňa a ako na nich vplývajú odrazy okolitého prostredia.


Ako sa inšpirujete vy?

2000787
Baumit, spol. s r.o.

Inšpirácie

Častokrát už máme jasnú predstavu o našej farbe na dom a dokonca ju vieme pomenovať obľúbenými názvami ako slonová kosť, čokoládová, vanilková, piesková… Ale ako nájsť tu pravú z 888 odtieňov vo vzorkovníku Baumit Life? Inšpirujte sa vytvorenými 22 skupinami farieb. Ku každej obľúbenej farbe nájdete 4 varianty odtieňov. Ďalším krokom je hľadanie doplnkových farieb. Aj tu vám pomôžeme vybrať tú správnu kombináciu! Pri každom odtieni nájdete odporúčané farebné kombinácie.


Ako sa inšpirujete vy?

2000789
Baumit, spol. s r.o.

Keď si necháme poradiť odborníkom na farby

Farba je jednou z najvýraznejších čŕt architektúry. Jedny farebné kombinácie prirodzene viac ladia s istým architektonickým štýlom ako iné. Architektka a konzultantka farieb Silvia Cejpková navrhla 12 trendových farebných paliet rozdelených do 3 štýlov – moderný, klasický a tradičný.

Vyberte si trend, ktorý sa hodí vášmu štýlu fasády a ktorý na vás najviac zapôsobil. Ako hlavnú farbu na veľké plochy sú vhodné menej sýte odtiene. Tmavé a sýte farby nechajte vyznieť na detailoch a menších plochách. A ako farby skombinovať? Farby každej palety sú navrhnuté spolu s doplnkami ako drevo, kovanie, obklady tak, aby boli vo vzájomnej harmónii. Takže môžete tvoriť  so sebadôverou profesionála.


Ako sa inšpirujete vy?

2000791
Baumit, spol. s r.o.

Náš farebný mág Axel Venn

Expert na farby, umenie a dizajn profesor Axel Venn z Berlína sa bude v najbližších mesiacoch na našej stránke venovať 8 psychologickým témam o farbách. V prvej téme rozoberá červené odtiene. Svieže a módne odtiene sú pre mestá príťažlivé. Fasády sú najlepšími rozprávačmi príbehov. Dotvárajú charakter alejí a ulíc. Vyberte si z vybraných 18 červených odtieňov.


Ako sa inšpirujete vy?

2000793
Baumit, spol. s r.o.

Fasáda nie je len o farbách, ale aj o štruktúre a produktoch pre fasády. Aby ste si vybrali tú najlepšiu fasádnu povrchovú úpravu, spíšte si vaše požiadavky, priraďte im prioritu a hľadajte. V ponuke Baumit nájdete rôzne typy fasádnych omietok s rôznymi vlastnosťami a štruktúrami. Každý má iné nároky a potreby.  A tak pre každého môže byť to pravé „orechové“ úplne iné.
 
Príjemnú zábavu pri navrhovaní farieb a materiálov Baumit na vašej stavbe!

Text a foto: Baumit

www.baumitlife.com

ZDROJ PR článok spoločnosti Baumit, spol. s r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: baumit farby na dom fasádne omietky fasády
Zdieľať článok