Zdroj: studiovin/shutterstock.com

Obnovujete svoj dom? Nezabudnite na zateplenie!

24. 09. 2021 Zdieľať

Rozhodli ste sa pustiť do obnovy svojho domu? Ak chcete znížiť svoje výdavky za energie, dom si zateplite s použitím expandovaného polystyrénu a nebudete to ľutovať.

Na obnovu rodinného domu si môžete zvoliť biely alebo sivý polystyrén. Obidva druhy majú veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a oproti väčšine ostatných materiálov aj v reálnych vlhkostných podmienkach na dome.

Minimálne dodatočné zaťaženie fasády

Expandovaný polystyrén (EPS) má nízku hmotnosť, preto je ideálny na obnovu rodinných domov, kde sa vyžaduje minimálne dodatočné zaťaženie obvodovej konštrukcie domu alebo strechy. Hoci ho tvorí z 98 % vzduch, ide o veľmi pevný a odolný materiál. Jeho nízku hmotnosť oceňujú aj realizátori – manipulácia s polystyrénom a jeho inštalácia je jednoduchá. Navyše sa dá veľmi dobre recyklovať.

Expandovaný polystyrén na dome

Expandovaný polystyrén minimálne zaťažuje obvodovú konštrukciu domu i strechy. Zdroj: Baloncici/shutterstock.com

Plesne nemajú šancu

Ak máte v dome problém s plesňami, kvalitné vonkajšie zateplenie s použitím EPS vám s tým pomôže. Vlhnutie muriva vzniká v dôsledku rozdielu teplôt medzi vonkajším a vnútorným prostredím. Na miestach, kde teplota povrchu klesne pod teplotu rosného bodu, dochádza ku kondenzácii. Zateplením obvodového plášťa sa rosný bod, pri dostatočnej hrúbke izolácie, presunie z povrchu konštrukcie v interiéri do vnútra konštrukcie. Zvýši sa vnútorná povrchová teplota obvodovej steny, čím sa zabráni zvýšeniu jej vlhkosti a následnému vzniku plesní.

Viac informácií získate na www.epssr.sk

Zdroj: Združenie EPS.SR

Kategória: Materiály
Tagy: expandovaný polystyrén fasády rekonštrukcia tepelnoizolačné materiály zateplenie domu zateplenie fasády zatepľovacie systémy
Zdieľať článok