Jednovrstvové murivo z tehál HELUZ FAMILY 2in1 nemusíte zatepľovať

26. 03. 2020
Zdieľať

Z tehál HELUZ FAMILY 2in1 plnených guľkami z penového polystyrénu postavíte masívnu jednovrstvovú konštrukciu s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami na trhu (súčiniteľ prestupu tepla U = 0,11 W/m2K, 9,19/R (m2K/W)), teda pasívny dom a súčasne zdravú paropriepustnú stavbu.

Jednovrstvové tehlové murivo s vnútornou a vonkajšou omietkou je na rozdiel od konštrukcie s dodatočným vonkajším zatepľovacím systémom oveľa menej náchylné na degradáciu, či už biologickú (prichycovanie rias, plesne), tak aj mechanickú (napr. loptové hry detí, zobanie vtákov a pod.). Jednovrstvová tehlová konštrukcia vykazuje taktiež optimálne fyzikálne vlastnosti (napr. akustika, požiarna odolnosť, nízka tepelná vodivosť, prirodzená priepustnosť vodnej pary, bezpečnosť). HELUZ FAMILY 2in1 doplnkové tehly
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Brúsené tehly HELUZ FAMILY 2in1 sú vhodné pre jednovrstvové obvodové murivo nulových, pasívnych, nízkoenergetických a energeticky úsporných budov bez potreby dodatočného vonkajšieho zateplenia. V porovnaní s ostatnými materiálmi pre jednovrstvové murovanie majú tehly HELUZ FAMILY 2in1 brúsené najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti na slovenskom trhu. Vyplnením dutín tehál polystyrénom došlo k 40 % navýšeniu ich tepelnoizolačných vlastností pri zachovaní paropriepustnosti, ktorá je podmienkou zdravého bývania. Nehovoriac o kvalitnom bývaní pre niekoľko generácií, ekonomickej efektívnosti prevádzky domu aj cenovom zhodnotení investície v prípade predaja.

ZDROJ: PR článok spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. 

Kategória: Materiály
Tagy: brúsené tehly
Zdieľať článok

Diskusia