Zdroj: Rades/shutterstock.com

Nízka hmotnosť polystyrénu uľahčuje realizáciu zateplenia

14. 06. 2021 Zdieľať

Každý starší rodinný dom potrebuje po čase obnovu, pri ktorej sa nevyhnete ani jeho zatepleniu. Ideálnym riešením na zateplenie obnovovaných objektov je, vďaka svojej nízkej hmotnosti, použitie polystyrénu.

Obnovované budovy si totiž vyžadujú minimálne dodatočné zaťaženie obvodovej konštrukcie alebo strechy, preto by tepelná izolácia mala mať čo najnižšiu hmotnosť. Túto požiadavku spĺňa expandovaný polystyrén (EPS). Zvoliť si môžete buď biely, alebo sivý polystyrén. Sivý EPS má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti pri rovnakej hrúbke ako má biely polystyrén približne o 20 %.

Zateplenie domu

Zdroj: Združenie EPS SR

EPS tvorí z 98 % vzduch. Napriek nízkej hmotnosti ide o veľmi pevný materiál. Okrem toho má aj dobré mechanické vlastnosti a na rozdiel od iných materiálov používaných na zateplenie nemá na tepelnoizolačné vlastnosti polystyrénu vplyv vlhkosť. Nízka hmotnosť polystyrénu je výhodou aj pre toho, kto zateplenie realizuje. Ľahší materiál sa jednoducho prepravuje a bezproblémová je aj manipulácia s ním, vďaka čomu možno skrátiť čas realizácie zateplenia. Kladenie tepelnoizolačných dosiek z EPS je rýchle a nie sú k tomu potrebné žiadne ochranné pomôcky. 

Viac na www.epssr.sk

Zdroj: Združenie EPS SR

Foto: Rades/shutterstock.com, Združenie EPS SR

Kategória: Materiály
Tagy: polystyrén rekonštrukcia rodinný dom tepelnoizolačné materiály zateplenie domu zateplenie polystyrénom
Zdieľať článok