Zdroj: Heluz

Stavajte zmysluplne! Kvalitná obvodová modulová konštrukcia zaručí vášmu domu dlhý život

11. 05. 2023 Zdieľať

Firmu HELUZ nie je potrebné dlho predstavovať. Ide o rodinný podnik, v ktorom sa rozhodli robiť stavbárinu inak. Vedia totiž, že šiť dom horúcou ihlou sa nevypláca. Pokiaľ sa ale naopak zvolia kvalitné materiály a premyslené stavebné postupy, je možné postaviť dom, ktorého prevádzkové náklady budú minimálne, a zároveň v ňom môžu žiť ešte vaše pravnúčatá. Teraz nám HELUZ predstavuje revolučné modulové obvodové konštrukcie z iniciatívy Zmysluplný celok.

Nízkoenergetické domy sú investíciou, ktorá sa oplatí

Zaobstarať si dom, ktorý bude pre rodinnú kasu čo najmenšou záťažou, je snom snáď každého, kto uvažuje o vlastnom bývaní. Preto sa mnoho ľudí rozhoduje pre stavbu domu s označením PASÍV.

Lenže toto označenie nie je vôbec ľahké dosiahnuť, a tak býva stavba samotná pomerne drahou záležitosťou. Na to, aby bol váš dom nízkoenergetický, však štítok PASIV nepotrebujete. Požadovanými vlastnosťami môže stavba disponovať aj tak. Obzvlášť, ak staviate svojpomocne s materiálom od firmy HELUZ. Tá totiž ponúka tehly, ktoré úplne spĺňajú požiadavky na nízkoenergetickú stavbu.

hrubá stavba tehlového domu

Zdroj: Heluz

V širokej ponuke tak nájdete napríklad tehly HELUZ FAMILY pre obvodové murivo bez dodatočného zatepľovania alebo tehly radu HELUZ AKU, ktoré pri minimálnych rozmeroch spĺňajú zvýšené požiadavky na zvukovú izoláciu stavebného materiálu.

Okrem toho ale firma ponúka aj profesionálny poradenský servis. Pokiaľ si tak v priebehu stavby nízkoenergetického domu niekedy nebudete vedieť rady, alebo sa len budete chcieť nechať inšpirovať, neváhajte sa na HELUZ obrátiť.

Modulová obvodová konštrukcia

Rozmýšľate sa nad tým, ako pojať stavbu domu tak, aby vo všetkých ohľadoch spĺňal očakávania vašej rodiny, a zároveň bol kvalitný a neprišiel vás na nehoráznu sumu? Potom vás určite poteší moderné a premyslené riešenie. Obvodové steny tu totiž môžete zaobstarať v modulovom prevedení od profesionálneho projektanta.

obvodový tehlový múr

Zdroj: Heluz

Celá konštrukcia má vlastnosti pripomínajúce stavebnicu. Pri stavbe nosných múrov sa preto vďaka modulovej konštrukcii vyhnete rezaniu a ďalším dodatočným úpravám materiálov.

Jednotlivé tehly navyše spojíte hotovou murovacou maltou SIDI, ktorú netreba miešať ani zložito nanášať. Nepotrebujete tak na stavbe prívod elektriny. A pri nanášaní malty si vystačíte s valčekom, ako pri maľovaní.

Všetko do seba jednoducho a krásne zapadá, a tak má stavba obvodových múrov vášho domčeka hladší priebeh. Menej stresu, minimálne plytvanie stavebným materiálom a teda aj nižšie náklady ocenia všetci, ktorí sa rozhodli dom svojich snov postaviť svojpomocne.

realizácia hrubej stavby z tehál

Zdroj: Heluz

Murivo od firmy HELUZ dokáže nahradiť tepelnú izoláciu

Na kvalite materiálov, ktoré sa používajú na obvodové steny domov, nie je dobré šetriť. Predsa len sa jedná o murivo, ktoré má nosné vlastnosti, a tak na ňom stojí nielen pevnosť, ale aj životnosť celého domu.

Pevné a kvalitné obvodové múry sú nevyhnutnosťou aj v prípade, že sa v budúcnosti rozhodnete pre pristavenie časti domu alebo pre iné stavebné úpravy. Nemusíte ale ani zbytočne preplácať za najdrahší murovací materiál, ktorý na trhu nájdete. Vďaka širokému sortimentu vám v HELUZe, po zohľadnení všetkých možných vplyvov, dobre poradia, ktoré tehly sú optimálne práve pre vašu stavbu, aby nebola stavba zbytočne predimenzovaná, alebo naopak poddimenzovaná.

hrubá staba

Zdroj: Heluz

Skvelý tepelný komfort a zotrvačnosť vám totiž zaistia tehly zo série HELUZ FAMILY. Medzi najobľúbenejšie patrí šírka 44 cm, a to práve z dôvodu optimálneho pomeru cena/výkon. Rad HELUZ Family 2in1 je potom vyplnený izolantom, ktorý ešte viac vylepšuje už aj tak skvelé tepelno-technické vlastnosti. Tie sú už určené pre budovy tej najvyššej kategórie – napríklad pre domy ašpirujúce na pasívny štandard.

heluz

Zdroj: Heluz

Okrem nízkej energetickej náročnosti tehly tiež efektívne oddeľujú vnútorný priestor od vonkajšieho hluku – čiže majú skvelý akustický útlm. Paropriepustnosť, vďaka ktorej sa nemusíte báť, že by sa v dome držala nezdravá vlhkosť, je tiež vítanou vlastnosťou. V HELUZ systéme jednoducho nájdete kvalitného spojenca na ceste za zdravým, útulným a pokojným miestom na život.

Zdroj: PR článok spoločnosti  HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Kategória: Materiály
Tagy: akustická tehla brúsená tehla Heluz tehla
Zdieľať článok
Tehly, ktoré sa pestujú: Nahradí raz mycélium klasické stavebné materiály?ASB.sk

Tehly, ktoré sa pestujú: Nahradí raz mycélium klasické stavebné materiály?

Ako správne upraviť rozmery tehál?Dom z tehly

Ako správne upraviť rozmery tehál?

KVÍZ Pikošky o tehle: Prečo je brúsená a dokáže horieť?Dom z tehly

KVÍZ Pikošky o tehle: Prečo je brúsená a dokáže horieť?

Milujete tradíciu aj modernu? Možno hľadáte prechodný štýl bývaniaDom z tehly

Milujete tradíciu aj modernu? Možno hľadáte prechodný štýl bývania