rodinný dom

Všetok materiál na jednom mieste

27. 05. 2020 Zdieľať

Stavba domu so sebou prináša množstvo otázok, ktoré je najlepšie zodpovedať hneď na začiatku, aby sa predišlo zbytočným stresovým situáciám. Výber vhodného stavebného materiálu nie je jednoduchý, nakoľko má každý staviteľ vlastné predstavy a požiadavky.

Leier Baustoffe SK ponúka 3 úplne odlišné systémy pre hrubú stavbu. Či sa rozhodnete pre klasiku, pre inováciu alebo si zvolíte efektivitu je len na vás, no s ktorýmkoľvek produktom Leier svoj výber určite neoľutujete. Všetky totiž spája garancia vysokej kvality a dlhodobej hodnoty nehnuteľnosti.

Prvou veľmi obľúbenou možnosťou, po ktorej stále siaha väčšina stavbárov, je rokmi overená tehla. Zaraďuje sa medzi najstaršie stavebné materiály, no za roky svojej existencie prešla z hľadiska tepelnoizolačných vlastností a technologických výhod prevratným vývojom. Leier vylepšil klasickú pálenú verziu a nahradil ju novými keramickými tvarovkami. Ich jedinečná mikropórovitá kapilárna štruktúra znižuje možnosť kondenzovania vodných pár a ponúka vyváženú tepelnú ochranu a optimálnu klímu počas celého roka. Tehla si vypaľovaním udržiava pevnosť a stabilný rozmer, je nehorľavá a veľmi odolná voči fyzikálnym aj chemickým vplyvom. Kvalitne realizované tehlové domy tak dokážu ponúknuť zdravé a bezpečné bývanie s prakticky neobmedzenou životnosťou.

pálená tehla

pálená tehlaDurisol

Ak však preferujete nové technológie, v ponuke nájdete aj prírodný ekologický materiál Durisol. Ten ponúka rýchlu, jednoduchú či dokonca svojpomocnú realizáciu výstavby, a to bez využitia stavebnej mechanizácie. Jeho základnou surovinou je drevná štiepka, ku ktorej sa pridáva cement a voda. Následne sa celá zmes zušľachťuje mineralizačnými prísadami, ktoré spôsobujú, že tvarovky sú nehorľavé a odolné voči škodcom, plesniam i hnilobe. Tiež sú tvarovo a farebne variabilné a dajú sa ľahko opracovať bez toho, aby stratili svoje vlastnosti. Tvarovky sa na stavbe previažu výplňovým betónom, ktorý zabezpečí statiku celej konštrukcie. Durisol tak získa všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sú zjednotené v kombinácii dreva s betónom. Má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo. Stavebný systém tak spĺňa všetky požiadavky na kvalitné a zdravé bývanie.

stavebný materiál Durisol

stavebný materiál DurisolDurisol

Možnosť finančných úspor, výrazné skrátenie doby výstavby či tvarovú variabilnosť zas ponúkajú prefabrikované stenové prvky Leier. Každý panel je vyrobený osobitne s individuálnymi rozmerovými preferenciami, a to presne podľa potrieb zákazníka. Tieto steny majú veľmi široké využitie, a to na stavanie podzemných aj nadzemných častí budov, oporných múrov, pivničných stien, schodiskových ramien či dokonca stien výťahovej šachty. Pozostávajú z dvoch železobetónových dosiek, ktoré sú už pri výrobe spojené priestorovou výstužou. Po dobetónovaní medzipriestoru tvoria dvojité filigránové steny plnohodnotnú náhradu monolitických stien. Výhodou stenových prvkov je tiež ich hladký povrch bez pórov z oboch strán, okamžite pripravený na stierkovanie či maľovanie bez potreby omietania. Pre stavbu veľkého domu či vily sú veľmi efektívnym a moderným riešením.

Prefa.stena

Durisol

Leier ponúka všetko, čo potrebujete pre hrubú stavbu, pričom v ich širokom sortimente nájdete aj kvalitné komínové systémy, zámkové dlažby, záhradné platne či vysoké záhony, ktoré dokonale dotvoria váš domov a škrášlia jeho okolie. Všetok stavebný materiál si tak ľahko nájdete na jednom mieste.

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leier.sk
www.durisoltvarovky.sk
leier@leier.sk

Zdroj: PR článok Leier Baustoffe SK s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: hrubá stavba tehly
Zdieľať článok