16. 05. 2012 Zdieľať

„Čo dnes natriete, zajtra ako nové nájdete,“ bol reklamný slogan v období asi pred tridsiatimi rokmi. Je zrejmé, že je trochu kostrbatý a nemá rytmus, ale veľmi dobre vystihuje podstatu a význam náterov, ktoré chránia a skrášľujú najrôznejšie plochy a predmety.

— Advertorial spoločnosti BAL SLOVAKIA, s. r. o. —

Iste, to ale nie je jediná funkcia náterov. Napríklad v dome (vnútri alebo vonku) je možné farbou kde-čo opticky schovať alebo naopak zvýrazniť, upraviť, vizuálne korigovať a vo výsledku prekvapiť nečakaným riešením.


Nátery s veľkým N

1103912
BAL SLOVAKIA, s.r.o.


Nátery s veľkým N

1103914
BAL SLOVAKIA, s.r.o.


Nátery s veľkým N

1103913
BAL SLOVAKIA, s.r.o.

Natieranie v domoch a okolo nich je nekonečné: na jednom konci skončíte, na druhom aby ste opäť začali. To je však už história. Kvalitné moderné farby majú lepšie parametre, ktoré umožňujú dožičiť si medzi „skončením“ a „začínaním“ na rôznych koncoch domu predsa len oddych a v pokoji si užiť výsledky práce. Domy sú pre povrchové úpravy farbami často oriešok. Môžeme sa tu stretnúť s najrôznejšími povrchmi, materiálmi, podkladmi – kovmi (železnými i neželeznými), omietkami, betónom, drevom v najrôznejších podobách. Na to môžeme reagovať buď súborom špeciálnych náterov pre konkrétny podklad, alebo univerzálnym náterom DENAS ponúka využitie výhod a predností zástupcov oboch kategórií.


Nátery s veľkým N

1103916
BAL SLOVAKIA, s.r.o.

Farba DENAS ŠTRUKTÚRA patrí do oboch kategórií. Ako univerzálnu farbu ju možno aplikovať v interiéri aj exteriéri, natierať s ňou drevo, omietku, betón, kov, umakart. Týmto špeciálnym náterom je možné vytvárať nátery so štruktúrou najrôznejšieho vzhľadu aj netradičnými metódami. DENAS ŠTRUKTÚRA je vodouriediteľný umývateľný štrukturálny email vhodný hlavne na povrchové úpravy dverí, kuchynských liniek, rôznych obkladov, kabín výťahov, soklov, umakartových bytových jadier a pod.

Zaujímavá je pritom odtieňová paleta tohto výrobku, a to bežná farebná paleta a perleťové odtiene umožňujúce netradičné riešenia a naplno rozvíjajúce nápady aplikátora. Pri aplikácií DENAS ŠTRUKTÚROU môžeme využiť rôzne techniky ako tupovanie, valčekovanie, japonskú špachtľu, jednoduchý benátsky štuk, fládrovanie a mnoho ďalších.

TIP: Ak chceme vytvoriť jemný metalický vzhľad (napr. strieborný), teda jemný kladivkový lak, použijeme perleťový odtieň a za pomoci molitanového valčeka docielime žiadaný vzhľad ako majú elektrospotrebiče (chladničky, sporáky, mikrovlnky).

Fantázii sa medze nekladú a zvládne ich aj domáci majster.

BAL SLOVAKIA, s. r. o.
bal@bal.sk
www.bal.sk

Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia
Zdieľať článok