Zdroj: Viessmann

Nový vetrací systém Vitoair FS vytvára čerstvý vzduch v každej miestnosti

28. 10. 2021 Zdieľať

Spoločnosť Viessmann prináša do sveta vetracích systémov závan čerstvého vzduchu. Vitoair FS predstavuje novú generáciu vetracích systémov. Je to najtenší vetrací systém svojho druhu a prvý, ktorý ponúka kompatibilitu s novou elektronickou platformou Viessmann.

Zvyšujúce sa klimatické výkyvy našej doby majú často tiež negatívny vplyv na zdravie. Vďaka tomu je spoľahlivé vetranie obytných priestorov o to dôležitejšie. Nový vetrací systém Vitoair FS od spoločnosti Viessmann je ideálnym riešením pre rodinné domy a byty.

Systémová integrácia s novou elektronickou platformou Viessmann

Vitoair FS je kompatibilný s novou elektronickou platformou Viessmann a je možné ho bezproblémovo kombinovať s plynovými kondenzačnými kotlami Vitodens alebo tepelnými čerpadlami Vitocal. Kedykoľvek je možné pridať aj fotovoltický systém Vitovolt a hybridný fotovoltický menič Vitocharge VX3 na vlastnú výrobu elektriny. Potom môžu byť Vitoair FS a Vitocal prevádzkované takmer nezávisle od verejnej siete. Vďaka aplikácii ViCare môže užívateľ kedykoľvek pohodlne kontrolovať a obsluhovať celý svoj energetický systém.

Kompaktný, tichý a výkonný

Vďaka svojej nízkej celkovej výške 245 milimetrov a maximálnemu prietoku vzduchu 300 m³/h je Vitoair FS nielen obzvlášť ploché, ale aj kompaktné zariadenie. Navyše má mimoriadne tichý chod s vysokým výkonom.

Optimálna kvalita vzduchu v interiéri prostredníctvom výmenníkov tepla

V zariadení sú spojené dva entalpické výmenníky tepla – okrem klasického spätného získavania tepla je integrované aj spätné získavanie vlhkosti. To zaisťuje príjemný vzduch v miestnosti, prispieva k pohode a zabraňuje prenosu vírusov. Molekuly vodnej pary obsiahnuté v odpadovom vzduchu difundujú cez membránu a sú absorbované na strane privádzaného čerstvého vzduchu. Týmto spôsobom je možné korigovať vlhkosť v miestnosti. Pretože polymérna membrána zabraňuje prenosu vírusov, plesní a baktérií, je Vitoair FS dokonale hygienickým riešením.

Pohodlné ovládanie na diaľku prostredníctvom aplikácie ViCare

Nové zariadenie nemá displej ani diaľkové ovládanie, napriek tomu má veľa možností obsluhy. Zákazníci môžu ovládať zariadenie pomocou aplikácií Viessmann. Všetky funkcie súvisiace s vetracím systémom je možné priamo aktivovať prostredníctvom aplikácie ViCare. Navyše je možné ovládať funkcie prostredníctvom pripojeného tepelného čerpadla. Zákazníci, ktorí sa dnes rozhodnú pre nový vetrací systém bez diaľkového ovládania, majú stále možnosť dodatočne namontovať diaľkové ovládanie na báze bezdrôtovej siete.

Vetracia jednotka Vitoair FS_Milieu v dome

Vetrací systém Vitoair FS s tepelným čerpadlom vzduch/voda Vitocal 252-A a hybridným fotovoltickým meničom Vitocharge VX3. Zdroj: Viessmann

Výhody pre užívateľov

  • Nízke náklady na energiu vďaka vysokej rekuperácii tepla
  • Nízke náklady na elektrickú energiu vďaka nízkej spotrebe elektriny
  • Tepelný komfort a zdravá vnútorná klíma
  • Flexibilná inštalácia napr. zavesenie na strop alebo na stenu
  • Vyvážená rovnováha vlhkosti zabraňuje tvorbe plesní a poškodeniu budov
  • Vyššia bezpečnosť proti vlámaniu a hluku vďaka zavretým oknám
  • Filtrovanie vonkajšieho vzduchu – dôležité pre alergikov – výrazné zníženie prašnosti
  • Ovládanie vetracieho systému prostredníctvom aplikácie ViCare

Uvedenie na trh

Nový vetrací systém Vitoair FS bude k dispozícii od apríla 2022.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: PR článok Viessmann, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: inteligentné ovládanie inteligentné spotrebiče klimatizácia kvalita vzduchu riadené vetranie vetracie systémy vetranie
Zdieľať článok