Chceli by ste vylepšiť vonkajší vzhľad a vlastnosti vášho domu? Pomôžte si vonkajšími žalúziami
Zdroj: Profirol

Chceli by ste vylepšiť vonkajší vzhľad a vlastnosti vášho domu? Pomôžte si vonkajšími žalúziami

18. 05. 2020 Zdieľať

Máte sen, aby malo vaše bývanie štýl a osobnosť aj zvonka, ale pritom nestrácalo svoju funkčnosť? I keď sa to možno nezdá, tieto požiadavky ľahko docielite aj použitím inteligentných vonkajších žalúzií.

Existuje množstvo spôsobov ako dokážete vonkajší priestor zmeniť, oživiť či ozvláštniť. Nákup nového vonkajšieho nábytku, premaľovanie fasády domu alebo nástenná maľba môžu vášmu priestoru dodať charakter. Tieto veci však môžu byť nákladnejšie ako si myslíte a nie vždy ich nový vzhľad dlho vydrží.

Ak hľadáte cenovo dostupný spôsob, ako zlepšiť svoj vonkajší priestor, a pritom získať i ďalšie benefity, skúste zvážiť použitie vonkajších žalúzií.

Štýlové vonkajšie žalúzie dokážu nielen zlepšiť celkový estetický vzhľad vonkajšieho priestoru domu, ale mu tiež poskytnúť dostatočné súkromie a tepelnú ochranu celej budovy. To však ani zďaleka nie sú jediné benefity vonkajších žalúzií.

vonkajšie žalúzie

Profirol

Výborná ochrana pred prírodnými živlami

Ochrana pred často sa vyskytujúcimi prírodnými živlami, je prvou pridanou hodnotnou, ktorú na vonkajších žalúziách dnes určite oceníte.

Na vašich oknách už viac neuvidíte stopy po kvapkách, pretože budú pred dažďom aj snehom chránené. Možno je to aj vďaka LDPE tesneniu lamiel, ktoré znižuje hlučnosť a zároveň poskytuje až 98 % zatemnenie okna.

Ak si preto zabudujete žalúzie na terasu, verandu alebo pergolu, dážď, sneh ani silné slnečné žiarenie vás určite neohrozia.

Tepelná ochrana budovy a šetrenie energií

Tepelná ochrana budovy je ďalšou veľkou výhodou vonkajších žalúzií. Okrem toho, že v zime pôsobia ako ďalšia tepelná a izolačná vrstva, a teda udržiavajú teplo v dome a zbytočne ho neprepúšťajú von, v lete zasa plnia opačnú funkciu a zabraňujú prílišnému prehrievaniu sa vnútorného prostredia.

Pasívne domy majú síce svoje dokonalé stavebné materiály a jednotlivé vylepšenia, cez okná sa však do interiéru dostáva stále pomerne veľká časť tepla alebo vonkajšieho chladu.

Pri správnom používanú exteriérových žalúzií však dokážete ušetriť na energiách až 50 %. Veľkou výhodou je tie možnosť vetrania aj počas toho, ako sú žalúzie zatiahnuté.

vonkajšie žalúzie

Profirol

Jednoduchá regulácia svetla

Za bežných podmienok v interiéri trávime veľmi veľa času. Podľa Healthy Homes Barometer je to niečo cez 90 %. V súčasnej situácii, kedy je väčšina z nás nútená pracovať z domu, to platí dvojnásobne. Tou najdôležitejšou podmienkou na zvládanie takýchto situácií je preto správne regulované  svetlo.

Aj tu nastupujú na scénu vonkajšie žalúzie. Regulácia svetla je pri nich možná vďaka dômyselnému naklápaniu pevných lamiel a ich pohodlnému ovládaniu. Vďaka takýmto funkčným exteriérovým žalúziám, dokážete využívať maximum denného svetla počas celého dňa.

Poskytovanie súkromia

Súkromie je veľmi dôležité, najmä ak máte zvedavého suseda. Pokiaľ máte radi svetlo a postavili ste si dom z mnohých veľkých presklených plôch, vonkajšie žalúzie vám ho dokážu zabezpečiť, pričom vám neuberú z prílivu denného svetla.

Vďaka nastaviteľnosti lamiel dokážete žalúzie nasmerovať tak, aby vám do domu vidno nebolo, ale pritom sa doň dostalo dostatok vonkajšieho svetla.

vonkajšie žalúzie

Profirol

Jednoduchosť používania aj ovládania

Vonkajšie žalúzie sa vyrábajú tak, aby vydržali ako nové po dlhú dobu, a to aj s minimálnym čistením a údržbou. Veľkou výhodou je ich ovládanie pomocou viacerých praktických systémov. 

Lamely uvediete do pohybu pomocou kľuky, vypínača, ovládačom, či dokonca ovládačom s automatikou vybavenou francúzskym motorom značky Somfy.

Ak máte v obľube novodobé technológie, určite vás poteší aj ovládanie pomocou mobilnej aplikácie. Takúto extra službu vám ponúka napríklad aj predajca tieniacej techniky PROFIROL.

Osobitý štýl, ktorý si zamilujete

Vonkajšie žalúzie sú k dispozícii v mnohých štýloch a farebných prevedeniach. Vďaka veľkej variabilite dokážete dizajn domu zladiť so svojimi potrebami a požiadavkami, čo je jedna z ďalších obľúbených vlastností tohto tieniaceho systému.

Preto vyberajte správne, veď vonkajšie žalúzie od PROFIROLU vám pomocou využitia správneho materiálu poskytnú roky súkromia, štýlovosti a pohodlia do celého domu.

Zdroj obrázkov: www.profirol.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Profirol

Kategória: Okná
Tagy: tieniaca technika vonkajšie žalúzie
Zdieľať článok