Zdroj: Rehau

Nové okná ARTEVO prelamujú všetky konvencie

01. 03. 2024 Zdieľať

Pri kúpe auta sa zvyčajne najprv pozeráte na typ vozidla, pravdepodobne na značku, výkon, farbu a voliteľnú výbavu. Niektorí ľudia kladú väčší dôraz na značku, iní na farbu a ďalší na výkon. Viete si predstaviť takúto paralelu s oknami?

Okenné systémy sú také sofistikované, že sa na ne dá aplikovať presne to isté. Priznajme si, že okná z plastov sa predávajú najlepšie. Výkon budú reprezentovať technické parametre na čele s tepelnoizolačnými hodnotami, ktoré budú najlepšie u značky, ktorá ťaží z dlhej histórie a vývoja. Automobilový trh si dnes nemožno predstaviť bez SUV (až 47 % podiel) a rovnako si nemožno predstaviť súčasnú architektúru bez veľkých formátov okien. Sú jednoducho „in“ a každý ich chce. K tomu treba prirátať farby, ktoré sú predpokladom individuality a umocňujú dizajn, a najviac zoznam voliteľných doplnkov. Značka okenných profilov musí byť tá, ktorá vyskakuje z katalógov: REHAU.

Detail na presklené dvere na terasu a dvor.

Dizajn, ale aj tepelná izolácia a útlm hluku sú výnimočné. Zdroj: Rehau

Minimalizmus priťahuje

Je to pravda. Túžba architektov a investorov po minimalistickom a tenkom dizajne okenných profilov viedla spoločnosť REHAU k vývoju nového okenného systému s názvom ARTEVO®. Ide o úplne novú konštrukciu profilu z osvedčeného kompozitného materiálu (RAU-FIPRO X), v ktorom prítomnosť sklených vlákien zabezpečuje optimálnu tvarovú stabilitu a pevnosť. Jednoducho povedané: z tohto materiálu možno vyrábať veľké okenné prvky, ktoré sú rozmerovo takmer identické s hliníkovými profilmi. Kompozitný materiál stanovuje maximálnu možnú výšku okenného prvku na 2,7 m (biele a lepené sklo). V prípade balkónových krídel môžeme dosiahnuť výšku až 3 m. Rozdiel oproti bežným profilom je viditeľný na prvý pohľad. ARTEVO® má stavebnú hĺbku len 80 mm a vyniká ostro rezanými líniami, malými polomermi a štíhlymi presahmi, vďaka čomu pôsobí ešte subtílnejšie, než v skutočnosti je. Môžete si vybrať medzi klasickým profilom (max. hrúbka zasklenia 56 mm) a plošne lícujúcom krídlom (hrúbka zasklenia 72 mm).

Kúpeľňa s veľkoformátovými dverami na balkón.

Každý ocení variabilitu a rozmerové možnosti ARTEVO®. Zdroj: Rehau

Viac ako 400 farebných možností

Spoločnosť REHAU už v minulosti ponúkala širokú škálu farebných dekorov a vzorov pre svoje okenné profily. ARTEVO® nie je výnimkou, len je urobené s citom pre ešte dokonalejší estetický dojem. Môžete mať plne farebný profil alebo ho môžete doplniť aj hliníkovými lištami, ktoré predstavujú dokonalú minimalistickú architektúru okien. Čo je však dôležitejšie, máte na výber z viac ako 400 dekorov a prevedení, vrátane dokonalého dreveného vzhľadu (KALEIDO WOODEC) alebo lakovaného prevedenia. Špeciálna povrchová úprava HDF navyše zaručuje na jednej strane jednoduchú údržbu a na druhej strane schopnosť odpudzovať nečistoty.

Interiér s posteľou, stolom, oknami a presklenými dverami na balkón.

Drevený dekór a farebné profily pôsobia elegantným dojmom. Zdroj: Rehau

Pýchou dizajnových okien ARTEVO® je, že všetko je zabalené do balíka, ktorý obsahuje najlepšie hodnoty tepelnej izolácie, najnižšie hodnoty útlmu hluku a možnosť objednať si ďalšie vybavenie – napríklad bezpečnostný systém SMART GUARD atď. Samozrejmosťou v tejto kategórii je certifikácia pre pasívne domy. Okenné profily ARTEVO® predstavujú technický pokrok a nové estetické vnímanie okien ako takých.

Ak sa chcete dozvedieť viac o systéme ARTEVO®, môžete navštíviť stánok REHAU na tradičnom veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE 2024 v Norimbergu (hala 4A, stánok 123) od 19. do 22. marca.

www.rehau.sk

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: okenné profily okenné rámy plastové okná
Zdieľať článok
Prečo sa vám rosia okná a ako ich pred zimou nastaviť, aby ste ušetrili na vykurovaníUrob si sám

Prečo sa vám rosia okná a ako ich pred zimou nastaviť, aby ste ušetrili na vykurovaní

Čo všetko by ste mali vedieť o pestovaní jahôd? Prečítajte si rozhovor so skúsenou záhradkárkouZáhrada

Čo všetko by ste mali vedieť o pestovaní jahôd? Prečítajte si rozhovor so skúsenou záhradkárkou

Európsky parlament dal zelenú energetickej hospodárnosti budov. Povedie ku kvalitnejším budovám aj čistejšiemu ovzdušiuASB.sk

Európsky parlament dal zelenú energetickej hospodárnosti budov. Povedie ku kvalitnejším budovám aj čistejšiemu ovzdušiu

Na streche Bardejovských kúpeľov pribudne vyše tisíc solárnych panelovASB.sk

Na streche Bardejovských kúpeľov pribudne vyše tisíc solárnych panelov