Zdroj: VELUX

Ochrana domácnosti pred horúčavami

25. 08. 2022 Zdieľať

Naša trpezlivosť s horúčavami odchádza spolu s pribúdajúcimi stupňami. Celý čas sa tešíme na leto, ale niekedy je to na nás už veľa. Keď letné obdobie horúčav trvá príliš dlho, oberá nás to o sily. Najhoršie je našťastie už takmer za nami, ale určite nezaškodí, ak sa na horúčavy pripravíme aj do budúcna. Ako si ochrániť svoj podkrovný svet pred prehrievaním? Nainštaluje si na svoje strešné okná vonkajšie tienenie.

Vpustením slnečných lúčov cez strešné okná do interiéru umožníme aj prenos tepla cez okennú tabuľu. Aby sme predišli prehrievaniu, musíme zamedziť dotyku slnečných lúčov s povrchom skla. K tomu slúžia vonkajšie tieniace doplnky, ktoré napomôžu udržať príjemnú vnútornú klímu. Vyberte si spomedzi VELUX vonkajších doplnkov ideálne tienenie pre vaše potreby.

Strešné okná v modernom podkrovnom byte

Zdroj: VELUX

Dizajnové riešenie vašich problémov

Všetky vonkajšie tieniace doplnky VELUX spĺňajú náročné kritériá na kvalitu. Materiály, z ktorých sú vyrábané, prechádzajú ťažkými skúškami, aby vydržali všetky poveternostné podmienky, ktorým môžu byť vystavené. Priehľadná tkanina markízy zo 100% polyesteru neruší výhľad a prepúšťa denné svetlo do miestnosti. Štíhly dizajn vonkajšej rolety VELUX získal viaceré medzinárodné ocenenia, akými sú napr. Red Dot Design Award a iF PRODUCT DESIGN AWARD.

Mama s dieťaťom v podkroví

Zdroj: VELUX

Svojím vzhľadom rozhodne zaujme aj ľahká vonkajšia roleta z polyesterovej tkaniny s obojstranným PVC poťahom v antracitovej farbe. Jej bočné lišty sú vyrobené z lakovaného hliníka. Rolety VELUX sa dodávajú s vrchným krytom, ktorý je decentne integrovaný do okna a roletu dokonale skrýva, keď sa nepoužíva. Vonkajšie tieniace doplnky VELUX sú dizajnované tak, aby esteticky zapadli do každého konceptu a pôsobili diskrétne a elegantne.

Asistent vášho pohodlia

Vynikajúcou pomôckou pri vonkajších tieniacich doplnkoch je ich diaľkové ovládanie. Ľahko tak vyriešite otázku dostupnosti k oknám, ktoré sú mimo dosah. Okrem toho sú elektricky napájané doplnky kompatibilné s aplikáciou VELUX App Control alebo s inteligentným systémom VELUX ACTIVE with NETATMO. Zautomatizovanie tienenia vám uľahčí život. Nemusíte sa po celom dni trápiť, či ste zatiahli a nebudete mať doma teplo, keď sa tam dostanete. Vďaka senzorom čítajúcim vnútornú klímu systém sám vyhodnotí potrebu zatienenia a postará sa o to. Môžete si nastaviť rôzne programy podľa svojich požiadaviek, napríklad ranné odtiahnutie roliet ako budíček. S vonkajšími roletami vám tak odpadá množstvo starostí a zvyšuje sa pohodlie vo vašom domove.

Strešné okná v modernom podkrovnom byte

Zdroj: VELUX

Využite náš tip

Cena ľahkej vonkajšej rolety VELUX je teraz znížená o štvrtinu! S dodacou dobou dva dni ju tak môžete využiť už toto leto. Okrem príjemnej vnútornej klímy vám navyše umožní aj dodatočné šetrenie energií, keďže jej ovládanie je napojené na solárny pohon. Fotovoltaický článok rolety funguje na báze denného svetla nezávisle od počasia.

Viac na www.velux.sk

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: inteligentné systémy interiérový dizajn rolety tienenie okien vonkajšie žalúzie
Zdieľať článok