Zdroj: PRESBETON Nova

Aká dlažba tento rok letí

31. 03. 2021 Zdieľať

Jedným z pozitív, ktoré priniesol posledný neľahký rok, je fakt, že väčšina z nás získala viac času na údržbu a zlepšovanie svojho bezprostredného okolia.

Zvlášť tí, ktorí majú vlastnú záhradu, spoznali jej nekonečné možnosti. Ak počas nadchádzajúcej jari máte v pláne stavebné úpravy v exteriéri, možno oceníte tipy na trendy dlažbu, ktorá okrem pestovanej zelene do záhrady istotne patrí.

Pri samotnom výbere dlažby by sme sa mali riadiť kvalitou daného povrchu a samozrejme, nemali by sme zabúdať na estetickú stránku. Vzhľadom na premenlivý charakter počasia s výraznými výkyvmi teplôt sme vo výbere vhodných materiálov v našich zemepisných šírkach mierne obmedzení. Vyhľadávaným materiálom je po dekády betón, a to vďaka svojej odolnosti, trvanlivosti, variabilite, bohatým vzhľadovým možnostiam a v neposlednom rade aj pre priaznivú cenu. Betón je navyše čisto prírodný materiál. Jeho striedme použitie zaisťuje bezpečný pohyb a spríjemňuje pobyt v záhradách už po generácie.

Novinky stavili na prirodzenosť

Jednou z noviniek v portfóliu spoločnosti Presbeton je plošná dlažba KAYLA. Na prvý pohľad upúta reliéfnym povrchom, ktorý verne imituje prírodný kameň. Zdrsnený povrch okrem estetického rozmeru prináša aj praktické výhody, ktoré oceníte najmä pri daždi. Dlažba KAYLA má totiž vynikajúce protišmykové vlastnosti. Je v ponuke v atraktívnom formáte 600 mm × 300 mm s hrúbkou 400 mm, ktorá umožňuje jej použitie na pochôdzne plochy, t. j. na terasy, prístupové cesty k domu a na chodníky alebo na spevnenie povrchov okolo bazéna. Výber z troch moderných farieb vám umožní dokonale zladiť dlažbu s celkovým vzhľadom objektu. Dlažba KAYLA je samozrejme mrazuvzdorná a vybavená vnútorným ochranným systémom Protect System IN proti znečisteniu a prenikaniu vody.

KAYLA dlažba hnedá

Zaujímavá štruktúra, tri atraktívne farby a široké použitie na pochôdzne plochy, to je novinka KAYLA! Zdroj: PRESBETON Nova

Vpustite farby do života

Žiarivé teplé farby ovplyvňujú našu náladu pozitívnym smerom, preto neváhajte a vyberajte z farebných variantov dlažieb. Teplá žltá alebo odtiene červenej a terakotovej vnesú príjemný optimistický nádych do každej záhrady. Dlažby Presbeton sú navyše vybavené takými vnútornými a povrchovými úpravami, ktoré výrazne predĺžia trvanlivosť farebných pigmentov.

Žltá dlažba v záhrade

Dlažba ALMA je v ponuke v niekoľkých rozmeroch vrátane veľkého formátu 800 mm × 800 mm. Na povrch terás je populárny aj teplý žltý melír. Pri letných grilovačkách oceníte najušľachtilejšiu z povrchových úprav PCT na jednoduché čistenie. Zdroj: PRESBETON Nova

Červená dlažba v záhrade

Červená farba vás doslova nabije energiou. A tej v záhrade treba viac než dosť, nemyslíte? Zaujímavá rustikálna dlažba VEKTORIT verne imituje staré tehlové dláždenie. Zdroj: PRESBETON Nova

Veľké formáty scénu neopúšťajú

Veľkoformátová dlažba je v posledných rokoch nesmierne trendy. A zo scény len tak ľahko neodíde. Pôsobí totiž luxusne, zjednocuje priestor a opticky ho zväčšuje. Svoje uplatnenie tak nachádza nielen v stiesnených priestoroch ale aj tam, kde je žiadúce podčiarknuť veľkosť vyskladanej plochy.

Spoločnosť Presbeton ponúka celý rad veľkoplošných dlažieb spĺňajúcich najprísnejšie estetické aj kvalitatívne kritériá vrátane tých na maximálne zaťaženie. Top dlažbou je jednoznačne veľkoformátová dlažba MONUME XL, ktorá sa využíva na príjazdové cesty, ale aj na spevnené plochy okolo bazénov, kde zákazníci ocenia jej vynikajúce protišmykové vlastnosti a atraktívny vzhľad. Výborné protišmykové parametre vykazuje aj ďalšia z veľkoplošných dlažieb. Dlažba TAŤÁNA s vymývaným povrchom sa napríklad hodí na príjazdové plochy, terasy alebo už na spomínané spevnené plochy okolo bazénov.

Biela dlažba okolo bazéna s lehátkom

Najodolnejšia z dlažieb navyše v monumentálnom rozmere 1 m × 1 m vyzerá na ploche nesmierne luxusne. Vďaka svojim protišmykovým vlastnostiam je ideálna na vydláždenie príjazdových ciest alebo na okolie bazénov. Zdroj: PRESBETON Nova

Viac na www.presbeton.sk

Zdroj: PR PRESBETON Nova, s. r. o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: balkón bazén betónová dlažba dlaždice príjazdové cesty terasy záhrada
Zdieľať článok