Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Dizajn v harmónii s prírodou, dlažba Penter

29. 06. 2021 Zdieľať

Trvácna krása a hra farieb prírody. Fary Penter tehlovej dlažby vznikajú na základe pálenia prírodnej hliny. Preto sú na rozdiel od glazúrovaných kachličiek stálofarebné, pritom sa vyznačujú svojou neobmedzenou životnosťou a odolnosťou voči poveternostných podmienkach.

Každá Penter tehlová dlažba vypálená z hliny má charakter, ktorý dozrieva s vekom. Čím je staršia, tým je krajšia. Penter tehlové dlažby sú individuálne ako ľudia, ktorí s nimi vytvárajú individuálne plochy s výnimočným charakterom. Či moderné alebo tradičné, či v teplých červených alebo v pestrých odtieňoch, s hladkými alebo štruktúrovaným povrchom – dávajú vám možnosť pre vlastné nápady a želania.

Výhody na prvý pohľad

  • prírodný povrch vo vysokohodnotných, extra vypálených tónoch
  • trvalé, krásne, stálofarebné a svetlostále prírodné farby
  • extrémne odolné voči mrazu, znečistenie, poveternostným podmienkam
  • protišmykové a oderuvzdorné
  • jednoduchá pokládka
  • ideálna pre náročné stvárnenie plôch vďaka veľkému výberu a kreatívnym možnostiam pokládky
  • nadčasový doplnok pre stvárnenie plôch a architektúru

Spoznajte rozmanitosť stvárnenia plôch s ponukou sortimentu dlažieb Penter pre vaše projekty.

Penter Rot

Červená dlažba vežiaky promenáda

Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Klasický červený odtieň tehlovej dlažby Penter Rot zdôrazňuje prírodnosť materiálu, z ktorého je vyrobená. Táto dlažba spríjemňuje atmosféru a zveľaďuje každú plochu. Vhodná je najmä na zvýraznenie tradičného vzhľadu priestoru, zaujímavo však pôsobí aj v kontraste s modernou architektúrou. Vyznačuje sa extrémnou odolnosťou voči mrazu, znečisteniu a poveternostným podmienkam.

Penter Dresden

Antracitová dlažba a skúter

Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Moderné prevedenie tradičnej tehlovej dlažby. Penter Dresden zaujme farbou, štruktúrou povrchu aj jedinečným antracitovo-hnedým prevedením, ktoré sa hodí k rôznym architektonickým štýlom. Príjemná hra farebných odleskov za slnečného dňa, ale aj pri umelom osvetlení, dotvára vizuálnu hodnotu a vzácnosť dlažby. Tehlová dlažba Penter je naviac protišmyková a oderuvzdorná, čo umožňuje jej široké využitie.

Penter Titan

Hnedo antracitová dlažba

Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Hnedo-antracitový farebný tón tehlovej dlažby Penter Titan vytvára harmóniu najmä s prírodne pôsobiacim prostredím plným vegetácie. Je však nadčasovým doplnkom, ktorý dotvorí a zútulní každý priestor. Vyznačuje sa trvale krásnymi a svetlostálymi farbami, ale aj extrémnou odolnosťou voči mrazu a poveternostným podmienkam. Vďaka tomu je dlažba Penter estetickým, aj veľmi praktickým riešením.

Penter Schwarzbraun

Čierno hnedá dlažba

Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Tehlová dlažba Penter Schwarzbraun vás prenesie do minulosti, v ktorej prírodné materiály dominovali architektúre. Čierno-hnedá farba evokuje teplo domova a vnáša do prostredia príjemnú atmosféru. Kreatívne možnosti pokládky naviac umožňujú vymyslieť a zrealizovať skutočne individuálny koncept priestoru. Vďaka svojej nadčasovosti nebude nikdy pôsobiť zastarano, jej charakter dozrieva s časom.

Viac informácií na www.semmelrock.sk

Zdroj: PR článok SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: dlažbové materiály dlažby terasy vonkajšia dlažba vonkajšie terasy záhradné platne
Zdieľať článok