Zdroj: Premac

Ekologické dlažby pre blízky kontakt s prírodou

03. 10. 2023 Zdieľať

Zaujímate sa o zelené témy, akými sú cirkulárna ekonomika či trvalo udržateľná výstavba, ale neviete, ako by ste mohli prispieť k znižovaniu environmentálnej záťaže a tým k zelenej budúcnosti? Niekedy stačí naozaj málo. Skúste sa priblížiť k prírode modernou ekologickou dlažbou, ktorá vďaka svojmu tvaru dodá vydláždeným plochám nielen zaujímavý vzhľad, ale vytvorí aj priestor pre zeleň.

Popredným lídrom na stavebnom trhu, ktorý sa zameriava na výrobu tohto typu dlažby, je spoločnosť Premac. Jej široké portfólio zahŕňa ekologické dlažby Lineo hydro či novinku City® XL hydro.

Zelená línia vzorov

Názov betónovej dlažby Lineo hydro je dokonalý. Vyjadruje presne to, čo táto dlažba dokáže. Jednoducho budovať voľné riadky pre kamienky či trávu. Formát so vsakovacou plochou 40 % môžete vkusne kombinovať s plným formátom. Pritom sa nemusíte držať len rovných línií, ale môžete experimentovať aj s rôznymi vzormi. Príjazdovej ceste či chodníkom vďaka nej dodáte úplne iný vzhľad a čo je dôležité, nemusíte sa obávať ani rizika ich zaplavenia. Lineo hydro je dostupná v sivej a grafitovej farbe s rozmermi 30 × 10 cm.

Dlažba Premac Lineo hydro grafitová

Dlažba Premac Lineo hydro grafitová Zdroj: Premac

Pre prirodzenú cirkuláciu vody

Sofistikované a mimoriadne stabilné kocky vodopriepustnej dlažby City® XL hydro ponúkajú hladký povrch pre dizajnové riešenia, no zároveň nechajú vyniknúť tráve či iným rastlinám. Medzery pre zatrávnenie vytvárajú priesakové otvory, ktoré sú v pomere 1/3 : 2/3 k plným plochám. Okrem toho sa starajú o efektívnu vodnú permeabilitu. Novinka na trhu – dlažba City® XL hydro – je jednoducho unikátnym kompromisom medzi účelnosťou a takou potrebnou prirodzenou cirkuláciou vody. Vyrába sa v jednom formáte s rozmermi 50 × 50 cm. Ak by ste však túžili po kreatívnejších vzoroch, môžete ju pokojne skombinovať s ostatnými výrobkami z produktovej rodiny City® XL.

Dlažba Premac City XL hydro.

Dlažba Premac City® XL hydro bielosivá. Zdroj: Premac

Zatrávňovacie betónové dlažby sú ideálnym riešením pre tých, ktorí túžia po zelenej ploche s minimálnymi nárokmi na údržbu.

Zdroj: PR článok Premac, spol. s r.o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: betónová dlažba vonkajšia dlažba
Zdieľať článok
Ako na údržbu betónovej dlažby pri dome? Radíme, ako si poradiť s burinou, machom aj nepríjemnými škvrnamiUrob si sám

Ako na údržbu betónovej dlažby pri dome? Radíme, ako si poradiť s burinou, machom aj nepríjemnými škvrnami

Zostalo vám pár kusov nevyužitých plotových tvárnic a betónovej dlažby? Vyrobte si z nich šikovné ohnisko so sedenímUrob si sám

Zostalo vám pár kusov nevyužitých plotových tvárnic a betónovej dlažby? Vyrobte si z nich šikovné ohnisko so sedením

Využite príležitosť na rez: 6 zimných tipov, ako dostať dreviny do lepšej formyZáhrada

Využite príležitosť na rez: 6 zimných tipov, ako dostať dreviny do lepšej formy

Plánujeme kombinované záhony zeleniny. Ktoré druhy sa k sebe hodia?Záhrada

Plánujeme kombinované záhony zeleniny. Ktoré druhy sa k sebe hodia?