Revolučný systém murovania pálených tehál

Revolučný systém murovania pálených tehál

29. 11. 2010
Zdieľať

Aj keď je tehla najtradičnejší murovací materiál, moderná doba s dôrazom na ekonomiku a úspory v stavebných procesoch núti výrobcov neustále vyvíjať nové technológie a spôsoby murovania na zjednodušenie a urýchlenie výstavby. Spoločnosť Wienerberger-Slovenské tehelne, s. r. o., prišla tento rok na trh s ďalšou novinkou v technológii murovania – s lepením brúsených tehál POROTHERM Profi na špeciálnu penu DRYFIX extra.

— Advertorial spoločnosti Wienerberger – Slovenské tehelne, spol. s r.o. —


Revolučný systém murovania pálených tehál

295364

Základom super rýchleho, presného a spoľahlivého spájania tehál v každom ročnom období je jednozložková špeciálna pena DRYFIX extra, ktorá sa dodáva v plechovej dóze s objemom 750 ml. 

Systém POROTHERM Profi DRYFIX extra prináša na stavbu množstvo výhod:
• Pena DRYFIX.extra = ľahká a pohodlná manipulácia
• Murovanie bez miešačky = nižšie náklady na vybavenie stavby
• Superrýchle murovanie = úspora času 50 % oproti klasickému spôsobu
• Použitie do –5 °C = možnosť murovať aj v zimných mesiacoch
• Murivo bez malty = odstránenie tepelných mostov v ložnej škáre
• DRYFIX.extra = rýchlo, jednoducho, presne a bez miešačky

Použitie špeciálnej peny v stavebníctve nie je žiadnou novinkou. Asi najbežnejšou oblasťou použitia je montáž okien a dverí. Použitie peny namiesto murovacej malty na spájanie tehliarskych murovacích prvkov je však novinkou. Špeciálna pena DRYFIX extra je vyvinutá priamo na spájanie brúsených tehál POROTHERM Profi. Vzhľadom na úplne novú oblasť použitia peny v stavebníctve spoločnosť Wienerberger v uplynulých rokoch uskutočnila vo viacerých krajinách množstvo skúšok, ktorými sa overili stavebno-fyzikálne vlastnosti muriva, ako aj správanie samotnej peny v konštrukcii. Aj na Slovensku boli na pôde TSÚS vykonané niektoré skúšky muriva, ktorých výsledky sú zahrnuté v technickom osvedčení, vydanom pre penu DRYFIX extra (pozri www.porotherm.sk). V dóze sa teda skrýva odskúšaný stavebný materiál prispôsobený na nový účel použitia. 

 


Revolučný systém murovania pálených tehál

295322

 

Pri murovaní na penu DRYFIX extra nezabudnite, že:
• pred nanesením peny treba ložné plochy tehál zbaviť prachu po brúsení. Najjednoduchší spôsob je pretrieť ich murárskym štetcom. Ak to podmienky dovoľujú, štetec namáčame do vody, pri teplotách nižších ako 0 °C štetec nenamáčame;
• penu DRYFIX extra možno používať pri teplote prostredia do –5 °C. Pozor však na teplotu obsahu dózy, t. j. na teplotu peny! Tá je počas jej aplikácie veľmi dôležitá na dosiahnutie deklarovanej výdatnosti peny. Ideálna pracovná teplota peny je 20 °C. Pri nižších teplotách sa výdatnosť znižuje, preto treba dózy, najmä v zimných mesiacoch, až po moment aplikácie skladovať pri izbovej teplote, prípadne vhodným spôsobom chrániť proti vychladnutiu.

Ak sa rozhodnete pre systém POROTHERM Profi DRYFIX extra, potrebné množstvo peny DRYFIX extra dostanete spolu s tehlami.

Viac na www.porotherm.sk alebo infolinke 0850 111 283

Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia
Tagy: materiál wienerberger
Zdieľať článok

Diskusia