Rigips 4PROfesional – viditeľne lepší sadrokartón

30. 10. 2012 Zdieľať

Montovanie nových priečok a stropov je udalosť, ktorá dlhodobo ovplyvní estetiku vašich priestorov. Či už ide o domáce, alebo o pracovné prostredie, úroveň realizácie ovplyvňuje to, ako sa v priestoroch cítite vy, a aj to, ako pôsobia na ostatných. Preto je veľmi dôležité, aby ste pri montovaní využili kvalitné materiály. Rigips vám teraz ponúka sadrokartónovú dosku 4PROfesional, ktorá nastavuje nový štandard kvality v oblasti sadrokartónovej výstavby.

— Advertorial spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. —

4PROfesional je viditeľne lepšia doska, ktorá zjednodušuje proces montovania a zároveň zlepšuje estetiku priečok a stropov. Kľúčom k jej úspechu je jedinečná technológia sploštených hrán, z ktorej vyplýva hneď niekoľko výhod.
 
V prvom rade vám sploštené PRO hrany umožnia dosiahnuť dokonalú rovnosť povrchu v oblastiach spojov medzi doskami. Bežné sadrokartónové dosky obyčajne vyžadujú vrstvu tmelu, ktorý vyčnieva nad spojmi, často viditeľnými najmä v osvetlených priestoroch. Vďaka splošteným hranám na doskách 4PROfesional sa tomu dá vyhnúť – tmel vyplní iba priestor po úroveň dosky a rovnosť celého povrchu tak nebude narušená. Rozdiel vidieť okamžite. 

Rigips 4PROfesional – viditeľne lepší sadrokartón

Rigips 4PROfesional – viditeľne lepší sadrokartón
Rigips

Najcitlivejšie na viditeľnosť nerovností sú priečky a stropy v dobre presvetlených interiéroch, kde záleží na estetike priestoru. Ak zvažujete montáž priečok alebo stropov v obytných priestoroch, nákupných centrách, športových objektoch, školách a podobne, rozhodne vám odporúčame využiť dosky 4PROfesional.
 
Sploštené PRO hrany tiež zdvojnásobujú pevnosť spojov a predchádzajú ich predčasnému prasknutiu. Laboratórne testy ukázali, že spoje dosiek 4PROfesional vydržia tlak až 560 N/m, zatiaľ čo bežná zrezaná hrana praská už pri tlaku 266 N/m. Dosky 4PROfesional tak zaručujú maximálnu pevnosť a dlhodobú životnosť spojov.

Rigips 4PROfesional – viditeľne lepší sadrokartón

Rigips 4PROfesional – viditeľne lepší sadrokartón
Rigips

Samotné montovanie je s doskami 4PROfesional rýchlejšie a efektívnejšie. Na bežných sadrokartónových doskách s kolmými hranami musia byť okraje najskôr ručne zrezané do tvaru V, čo môže aj skúseným pracovníkom zabrať veľa času. Pri použití dosiek 4PROfesional sa dá tento krok preskočiť, čo vám usporí až 20 % času z celého montovania. Čas dokončenia sa dá ešte skrátiť použitím samolepiacej výstužnej pásky. Táto páska je kompatibilná s doskami 4PROfesional, ale nedá sa použiť pri štandardných zrezaných hranách.  
 
V neposlednom rade dosky 4PROfesional šetria materiálom. Množstvo tmelu potrebné na zatmelenie spojov je pri bežných sadrokartónových doskách vyššie ako pri doskách so špeciálnymi PRO hranami. Jednoduchosť zatmelenia týchto hrán znamená, že montáž sa dá spraviť rýchlejšie a čistejšie.

Rigips 4PROfesional – viditeľne lepší sadrokartón

Rigips 4PROfesional – viditeľne lepší sadrokartón
Shutterstock

 
Aby ste predišli chybnej inštalácii dosiek 4PROfesional, nezabudnite na systémový prístup, lebo iba tak vám garantujeme kvalitný výsledok. Konštrukcie sú testované a bezpečné len s použitím značkových prvkov Rigips (dosky, RigiProfily, tmely, príslušenstvo). Dajte si poradiť od odborníkov spoločnosti Rigips. Naši obchodno-technickí poradcovia sú vám plne k dispozícii vo všetkých krajských mestách na Slovensku. www.rigips.sk/kontakty.html
 
Dúfame, že pri výbere materiálov na svoju prestavbu urobíte tú správnu voľbu a využijete všetky výhody, ktoré vám doska 4PROfesional ponúka. www.rigips.sk/stropy.html
 
Prácu so sadrokartónom zvládne aj šikovný domáci majster. Ako správne zmontovať podhľad s doskami 4PROfesional, sa dozviete www.rigips.sk/postup-montaze-4pro.html.
 
Pozrite si aj Galériu Rigips s referenčnými stavbami z celého sveta. www.rigips.sk/refobjekty.html
Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia
Tagy: rigips
Zdieľať článok