Stará strecha s novým leskom

18. 08. 2011 Zdieľať

Životnosť strechy je obmedzená. Poveternostné vplyvy a čas na nej zanechávajú nezmazateľné stopy. Strecha stráca lesk, farbu, ale aj vodoodolnosť. Predĺžiť životnosť strechy možno studenými penetračnými a ochrannými asfaltovými materiálmi. Spoločnosť Icopal prináša ako prvá na trh nový rad výrobkov na precíznu rekonštrukciu striech s označením Siplast Line.

— Advertorial spoločnosti Icopal, a.s. —

Oproti bežným asfaltovým zmesiam majú tekuté asfaltové zmesi radu Siplast lepšiu priľnavosť najmä k asfaltovaným pásom a asfaltovým šindľom. Vďaka tomu je obnova striech jednoduchá, rýchla a bezproblémová. Výnimočná trvanlivosť výrobkov na asfaltových krytinách umožňuje poskytnúť zákazníkom záruku až 6 rokov. Účinná a efektívna aplikácia je však možná aj v kombinácii s inými stavebnými materiálmi. Vytvárajú stabilný a elastický náter aj na betónových, drevených či oceľových podkladoch.

Kompaktná technológia predlžuje životnosť

Strechu zo zostarnutých asfaltových šindľov alebo poškodených asfaltových pásov už netreba v každom prípade vymieňať alebo zložito rekonštruovať. Icopal prináša na trh výrobky, vďaka ktorým možno drobné nedostatky strešnej krytiny odstrániť a predĺžiť tak jej životnosť. Najúčinnejším spôsobom obnovy je použitie kompaktnej technológie značky Icopal. Ide o spojenie tekutej asfaltovej zmesi Siplast Roof®Speed Insulation SBS s niektorým z dekoratívnych a ochranných lakov. Siplast Roof®Speed Insulation SBS vďaka svojej výnimočnej konzistencii a výbornej adhézii k podkladu trvalo preniká do mikrotrhlín asfaltových krytín. Oproti bežným náterom sa vyznačuje väčšou výdatnosťou, lepšou vodotesnosťou a výnimočnou priľnavosťou. Tieto vlastnosti umožňujú aplikáciu tekutej asfaltovej zmesi priamo na podklad bez potreby jeho ošetrenia základným penetračným náterom. Po vyschnutí Siplast Roof®Speed Insulation SBS ostane tenká elastická povlaková vrstva, ktorá môže byť zároveň finálnou ochranou strechy. Zvýšenie životnosti strešnej krytiny sa však dosiahne aplikáciou ochranného náteru.


Stará strecha s novým leskom

1026306
Icopal a.s.

Strecha so strieborným nádychom

Ochranné a dekoratívne nátery medenej, striebornej alebo železitej červenej farby značky Siplast dodajú starej streche jas, eleganciu a nový vzhľad už v priebehu niekoľkých okamihov. Strechu zo strieborným nádychom možno dosiahnuť so Silver Primer®Speed SBS. Ide o tekutú asfaltovú zmes novej generácie s prídavkom hliníkového prášku. Náter chráni asfalt proti agresívnym poveternostným vplyvom a predlžuje životnosť asfaltovaných pásov o viac ako 50 %. Silver Primer® Speed SBS odráža slnečné lúče, a tým účinne bráni nadmernému prehrievaniu podkrovných priestorov. Teplotu v podkrovných priestoroch možno jeho použitím znížiť až o 7 °C. V dôsledku výrazného odrazu slnka od strieborného náteru a jeho lesku treba počas aplikácie používať slnečné okuliare. Realizácia je možná pri teplote nad +10 °C.


Stará strecha s novým leskom

1026304
Icopal a.s.

Nátery nemožno riediť

Rovnako kvalitnú obnovu a ochranu strechy možno docieliť tekutou asfaltovou zmesou s prídavkom medi Copper Primer®Speed Varnish SBS alebo tekutou asfaltovou hmotou s prídavkom železa Iron Primer®Speed Varnish SBS. Ochranné nátery sa vyrábajú zo surovín, ktoré nie sú škodlivé pre životné prostredie, neobsahujú rádioaktívne látky ani nebezpečné ťažké kovy. Aplikujú sa za studena na suchý podklad, pričom ich treba nanášať rovnomerne v jednej tenkej vrstve bez roztierania, aby výsledkom neboli čierne škvrny na povrchu. Navyše je nutné dodržať zásadu neriedenia asfaltových zmesí. Inak môže dôjsť k znižovaniu účinnosti a straty ochranných a regeneračných vlastností týchto zmesí. Tekuté asfaltové zmesi s prídavkom medi alebo železa sa nanášajú striekacím zariadením, pričom sa neodporúča aplikovať ich v prípade nevhodných poveternostných podmienok. Práce treba vykonávať pri teplote nad +10 °C. Na asfaltovú zmes s prídavkom medi treba na záver použiť ochranný, bezfarebný, akrylový lak bez lesku UV Varnish of Icopal System. Lak je odolný proti UV žiareniu, vďaka tomu stabilizuje a chráni farbu medi proti rýchlej korózii.
 

V prípade ďalších otázok sa na nás obráťte prostredníctvom e-mailu na adresu skriz@icopal.com alebo telefonicky na číslo +421 36 7563878.

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: icopal strecha
Zdieľať článok