Baumit logo súťaže Life Challenge
Zdroj: Baumit

Baumit Life Challenge 2024

11. 03. 2024 Zdieľať

Najkrajšie európske fasády budú predstavené v Ljubljane.

Baumit vyhlásil v poradí už piaty ročník súťaže o najkrajšiu európsku fasádu roka Baumit Life Challenge 2024. V máji 2022 si zo španielskej Valencie, kde sa odohrával ostatný galavečer súťaže, odniesol hlavnú cenu Life Challenge Award 2022 projekt Galerija Cukrarna zo slovinskej Ljubljany. Príbeh európskej fasády roka tak pokračuje a hlavná trofej súťaže tento rok putuje z Valencie do srdca Európy – do Ljubljany, kde sa 23. mája 2024 na slávnostnom gala-večere dozvieme víťazov v jednotlivých kategóriách súťaže .

Life Challenge – o súťaži

V roku 2012 Baumit predstavil najkomplexnejší fasádny farebný systém pod názvom Baumit Life. Predstavivosť, remeslo a svet farieb nás priviedli k myšlienke zvýšiť povedomie o architektúre a dobrom dizajne na fasáde nielen v rámci jednotlivých krajín, ale naprieč všetkých krajín, kde Baumit pôsobí. Tak sa zrodila myšlienka súťaže Baumit Life Challenge! Prvý ročník súťaže odštartoval v roku 2014 vo Viedni, v roku 2016 súťaž pokračovala v Madride a v roku 2018 v Bratislave.

Ostatný ročník súťaže sa odohral v máji 2022 v kultovej budove umenia a vedy L’Hemisferic v španielskej Valencii. Na slávnostnom gala-večeri sa zúčastnilo viac ako 500 hostí – renomovaných architektov, investorov a partnerov z 25 Baumit krajín.

Viac ako 300 prihlásených projektov v 6 kategóriách

Do súťaže o európsku Fasádu roka Baumit Life Challenge 2024 sa prihlásilo viac ako 300 projektov. Na shortlist súťaže vyberie odborná porota zložená z 13 nezávislých expertov 6 najlepších fasád v každej zo súťažných kategórií, spolu 36 objektov. Výsledky nominovaných objektov sa dozvieme už 10. marca 2024. 

Váš názor nás zaujíma!

Popri odbornej porote chceme poznať aj názor laickej verejnosti a vďaka nemu sme spustili verejné hlasovanie. Stačí na zahlasovať online za svoj obľúbený projekt. Verejné hlasovanie končí už 16. apríla 2024. Výsledky verejného hlasovania budú známe začiatkom mája 2024.

Verejne hlasovanie_LifeChallenge 2024

Všetky informácie o súťaži Life Challenge 2024, o prihlásených objektoch, fotografie a detaily o odbornej porote nájdete na https://baumit.sk/lifechallenge2024

Zdroj: Baumit

Kategória: Steny a fasády
Tagy: baumit fasáda Fasáda roka
Zdieľať článok
Chcete ušetriť energiu? Pomôže vám tepelnoizolačná omietkaDom z tehly

Chcete ušetriť energiu? Pomôže vám tepelnoizolačná omietka

Máte doma starý pílový list? Takto ho dokážete premeniť na štýlový a ostrý nôžUrob si sám

Máte doma starý pílový list? Takto ho dokážete premeniť na štýlový a ostrý nôž

Zelený radar: Pitná voda v Dánsku kontaminovaná pesticídmi aj premenované ministerstvo ničenia životného prostrediaASB.sk

Zelený radar: Pitná voda v Dánsku kontaminovaná pesticídmi aj premenované ministerstvo ničenia životného prostredia

Útulný dom, ktorý využíva osvedčené stavebné materiályDom z tehly

Útulný dom, ktorý využíva osvedčené stavebné materiály