Zdroj: Ceresit

Omietka Ceresit CT 76 chráni fasádu pred negatívnymi vplyvmi slnečného žiarenia

16. 08. 2021 Zdieľať

Tak, ako našu pokožku chránime ochranným krémom, musíme aj svoj dom chrániť vhodnou a účinnou omietkou. A práve takou je siliko-elastomérová omietka Ceresit CT 76 SOLAR PROTECT s technológiou UV Protect®, ktorú na trh uviedla spoločnosť Henkel Slovensko.

Hlavnými výhodami novej omietky sú zvýšená odolnosť proti UV žiareniu, vysoká stálosť farieb, predĺžená životnosť fasády a jej samočistiaca schopnosť. Nová omietka Ceresit CT 76 má okrem uvedených výhod a vysokej elasticite a odolnosti proti nárazu aj ďalšie prednosti. Investori aj architekti určite ocenia, že novinka je dostupná v celej palete farieb Ceresit Colours of Nature® a Intense. A jej atraktivitu zvyšuje aj technológia DoubleDry®, s „dvojitým efektom“ suchej fasády dáva novej omietke veľmi nízku nasiakavosť a súčasne vysokú priepustnosť vodnej pary.

Ceresit omietka CT 76 v kýbliku

Zdroj: Ceresit

Mechanizmus dvojitej ochrany zabezpečuje rýchle vyschnutie povrchu omietky a jej odolnosť proti hromadeniu vlhkosti. Originálna Bioprotect® receptúra pridáva ochranu proti šíreniu mikroorganizmov a ich nežiadúcim vplyvom.

Prečítajte si podrobnosti o novej omietke Ceresit CT 76 SOLAR PROTECT s technológiou UV Protect®

Zdroj: Ceresit

Kategória: Steny a fasády
Tagy: ochrana omietkové systémy omietkové zmesi omietky
Zdieľať článok