Ak vám záleží na farebnosti domu, nešetrite na strešnej krytine

08. 08. 2016
Zdieľať

Architekti sa v súčasnosti radi hrajú s farebnosťou domov a používajú čoraz žiarivejšie farby. Problémom však je, že v neprebernom množstve materiálov je len časť takých, ktoré v priebehu času nemenia svoju farbu. Majiteľ domu teda nemá záruku, že jeho dom bude vyzerať aj po rokoch rovnako atraktívne ako čerstvo po kolaudácii.

Starnutie materiálov sa najčastejšie prejavuje v strate ich farebnosti a na mnohých vek vidno. Najviac sa na tom podpisujú vonkajšie vplyvy – slnečné žiarenie, dážď, mráz, vtáčí trus a pod. Jednou z najexponovanejších častí domu je strecha. Výrobcovia strešných krytín vedia, že najťažšie je dosiahnuť jej farebnú stálosť aj po desaťročiach. Príčinou je UV žiarenie, ktorému sú strechy vystavené. Väčšina bežných krytín po rokoch UV žiareniu neodolá a farebne sa zmení. Jednou z mála výnimiek sú pálené keramické škridly značky Tondach. Vďačia za to špeciálnej povrchovej úprave a tomu, že svoju farebnosť nemajú z dodatočného farbenia, ale jej základom je výpal.     


Ak vám záleží na farebnosti domu, nešetrite na strešnej krytine

1812277
TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Produktový manažér Tondach Slovensko, s.r.o., Peter Šebeňa k tomu hovorí: „Zákazníci by si mali dobre uvážiť kúpu strešnej krytiny, pretože ide o dlhodobú investíciu. V súčasnosti Tondach ponúka jedny z najlepších cien pálených posuvných škridiel na slovenskom trhu. Škridly sa vypaľujú pri teplotách nad 1000 °C, časom nevyblednú ale zachovávajú si svoj farebný odtieň. Sú odolné voči kyslým a zásaditým látkam, majú ideálnu hmotnosť a vysokú pevnosť. Výrobky Tondach sú z prírodných materiálov, ktoré dávajú priestor na zdravý život a zdravé bývanie. Viac ako 25 farebných odtieňov v matnom i lesklom prevedení a rôznorodé modely prepožičajú každému domu želanú jedinečnosť. Vďaka precíznemu spracovaniu sú to odolné a trvácne krytiny so životnosťou min. 80 až 100 rokov bez akejkoľvek údržby.“


Ak vám záleží na farebnosti domu, nešetrite na strešnej krytine

1812279
TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Rôzne farebné odtiene sa dosahujú vďaka engobám a glazúram. Pri engobovaní sa na vysušený výrobok nanesie vrstva ílovitého bahna s potrebným obsahom minerálov a oxidov kovov. Podľa druhu a množstva oxidov v hmote, nadobudne po výpale povrch krytiny požadovaný farebný odtieň. Engoba má matný až mierne lesklý povrch. Pri glazúre sa na povrch škridly nanesie ešte vrstva oxidov kremíka, ktorá pri výpale vytvorí sklovitý nepriepustný film a získa vysoko lesklý povrch. Pálená krytina Tondach je preto odolná a udržuje si svoju farebnosť počas celej životnosti a nikdy nevybledne.


Ak vám záleží na farebnosti domu, nešetrite na strešnej krytine

1812283
TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Pri výbere strešnej krytiny Tondach a pri pokládke strechy majú zákazníci možnosť sa poradiť na infolinke – špecialista na strechy Tondach, alebo sa môžu na firmu obrátiť s otázkami vyplnením formulára na www.tondach.sk. Na svoje otázky dostanú odpoveď do 48 hodín. Okrem špecialistu, im spoločnosť Tondach ponúka možnosť vypracovania cenovej ponuky na svoje výrobky, ktoré dodáva zákazníkom prostredníctvom zmluvných partnerov v každom regióne.

Viac informácií na www.tondach.sk a www.najlepsiastrecha.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Kategória: Strecha, podkrovie
Zdieľať článok

Diskusia