SunizerTM presvetlí slnkom váš domov

08. 06. 2011 Zdieľať

Určite tú situáciu dobre poznáte. Pri novostavbe alebo oprave svojho starého bytu alebo domu ste zistili, že by ste potrebovali do izby, kúpeľne alebo jednoducho kamkoľvek dostať viacej svetla. Ako na to? Klasickým riešením je nainštalovať strešné alebo bočné okno. Čo ak to však nie je technicky možné? Práve pre takéto prípady pre vás máme jednoduché riešenie. Je ním náš svetlovod Sunizer.

— Advertorial spoločnosti ABC – AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o. —

Že ste o ňom nikdy nepočuli? Alebo že dokonca neviete, čo to tubusové svetlovody sú? V podstate ide o veľmi jednoduchý systém prenesenia prírodného svetla (svetelných lúčov) zo strechy vášho domu alebo bytu priamo do požadovanej miestnosti prostredníctvom zrkadlového potrubia. To dosiahnete inštaláciou nášho svetelného tubusu do svojej strechy a jeho vyústením v strope nedostatočne osvetlenej miestnosti.

Základom nášho tubusového svetlíka, respektíve svetlovodu Sunizer je hliníkové potrubie, v ktorom je vnútri nanesená špeciálna odrazivá vrstva. Tubus teda nie je vnútri iba leštený, pretože by po čase stratil obrovské percento zo svojej odrazivosti, ale je naň nanesená vrstva striebra, ktorá prakticky nikdy nestratí svoju takmer stopercentnú odrazivosť. Z tohto hľadiska je životnosť svetlovodu takmer neobmedzená. Veľkou prednosťou systému Sunizer je tzv. Fresnelova šošovka. Ide o špeciálne vyvinutú optickú plochu, ktorá obsahuje množstvo šošoviek rozptyľujúcich svetlo pod veľkým uhlom. To znamená, že svetlo zo svetlovodu osvieti v miestnosti oveľa väčšiu plochu v porovnaní so svetlovodom tvoreným výlučne sklom.


Sunizer<sup>TM</sup> presvetlí slnkom váš domov

1014044
ABC – AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o.

Svetlovod Sunizer ponúkame vo dvoch variantoch, a to na plochú a šikmú strechu. Rozdiel medzi týmito dvoma variantmi je iba v tom, že základná súprava určená na šikmú strechu obsahuje nastaviteľný kĺb a je o jeden meter dlhšia vzhľadom na to, že svetlovod treba zalomiť; samozrejme, líši sa aj základňa do strechy. Táto základňa môže obsahovať buď štandardnú sklenenú, alebo špeciálnu plastovú kupolu so zvýšenou odolnosťou proti poškodeniu a so zvýšenou priepustnosťou svetla. Ponúkame aj široký sortiment priemerov potrubia – od tých najmenších (230 mm), ktoré sú vhodné najmä na osvetlenie malých miestností, ako sú WC, cez štandardné (330 mm), určené do bežných miestností do 12 m2, až po najväčší priemer (530 mm), ktoré naši klienti využívajú na osvetlenie veľkých kancelárií alebo napríklad obývacích izieb, kuchýň alebo schodísk. Ponuka príslušenstva je bohatá, takže si v noci môžete prisvietiť modernými LED diódami alebo, naopak, nadbytok svetla utlmiť klapkou. Úniku tepla cez Sunizer sa nemusíte obávať – do systému si môžete vyžiadať izolačné sklo, vďaka ktorému splníte aj prísne kritériá kladené na pasívne domy.


Sunizer<sup>TM</sup> presvetlí slnkom váš domov

1014048
ABC – AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o.


Sunizer<sup>TM</sup> presvetlí slnkom váš domov

1014047
ABC – AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o.

Ak neviete, aký priemer a akú dĺžku svetlovodu budete potrebovať, naši technici vám radi poradia a pripravia bezplatnú ponuku.

V prípade záujmu sa obráťte na výrobcu – ABC (American Bohemian Corporation) alebo navštívte špecializované stránky www.sunizer.cz.

TIP: Počas celého roka môžete využiť jedinečnú príležitosť a navštíviť expozíciu výrobcu svetlovodov Sunizer priamo na stavebnom veľtrhu v Brne v areáli EDEN 3000, a tak uvidieť všetko priamo v akcii. A ako sa hovorí, jedno pozretie má väčší efekt ako hodiny opisovania..


Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: Sunizer svetlík svetlovod tubusový
Zdieľať článok