Ako si vyrobiť záhradné lampáše zdobené farebnými kvetmi

Ako si vyrobiť záhradné lampáše zdobené farebnými kvetmi

30. 07. 2020 Zdieľať

Počas teplých večerov nie je nič lepšie ako posedenie s priateľmi v záhrade alebo na terase pri príjemnom osvetlení a dobrom jedle. Okrem klasických sviečok a LED svetiel si túto atmosféru môžete vychutnať s originálnymi lampášmi.

Radí Ivona z Möbelixu

Lampáše vyzdobené farebnými kvetmi podľa vlastného vkusu budú úžasným doplnkom nielen do záhrady, ale aj na balkón alebo terasu.

Budete potrebovať

  • Lampáše s prírodným výpletom
  • Umelé kvety podľa vlastného výberu
  • Lepidlo alebo tavná pištoľ
  • Kliešte a nožnice
  • Drôt alebo vlasec
  • Prírodný špagát
materiál na výrobu záhradných lampášov

Zdroj: MÖBELIX 

Postup výroby lampášov

Záhradné lampáše

Zdroj: MÖBELIX

Vpletanie kvetov. Pripravte si ľubovoľné umelé kvety, ktoré budete pripevňovať na lampáš tak, aby to vyzeralo, že z neho vyrastajú. Prestrčte ich najskôr cez výplet a následne napevno pripevnite silikónovým vlascom alebo jemným aranžérskym drôtom okolo bambusovej sieťoviny.

Záhradné lampáše

Zdroj: MÖBELIX

Lepenie väčších listov. Časť umelých kvetov nechajte pokojne vyčnievať nad lampáš a časť zasa visieť z lampáša. Takto dosiahnete pri aranžovaní prirodzený vzhľad. Jednotlivé väčšie listy prilepte na lampáš pomocou silikónového lepidla z tavnej pištole.

Záhradné lampáše

Zdroj: MÖBELIX

Spôsob prichytenia. Keď budete mať kvety pripevnené, je ešte potrebné na lampáš priviazať kus špagátu na zavesenie. Môžete použiť napríklad lano alebo špagát s priemerom 1 cm, ktoré previažete okolo rukovätí lampáša. Jeho dĺžku si zvoľte podľa potreby.

Záhradné lampáše

Zdroj: MÖBELIX

Ivonin tip

Lampáše s bambusovým výpletom sa najlepšie hodia na upevňovanie umelých kvetov. Môžete však použiť akékoľvek iné materiály a dizajn, ktorý sami uznáte za vhodný.

Ďalšie zaujímavé tipy a triky spolu s pracovnými postupmi nájdete na Möbelix blogu – O bývaní

Text a foto:: MÖBELIX

Zdroj: PR článok spoločnosti MÖBELIX

Kategória: Dekor
Tagy: záhradné svietidlá
Zdieľať článok