Zdroj: istock

Tapetové trendy na rok 2021: Viete, aké vzory budú tento rok IN?

08. 01. 2021
Zdieľať

Tapety vždy na istý čas vymiznú, ale vzápätí sa objavia v novej forme, s novými vzormi, novou hĺbkou. Kým kedysi pokrývali celé miestnosti, dnes je ich častejšie vídať na miestach, na ktoré chceme upozorniť. Aké prekvapenia prinášajú dizajnéri do roku 2021 v oblasti tapetových vzorov? Zaujímavé je, že aj túto oblasť ovplyvnila epidemiologická situácia.

Odvážne a živé vzory

Základom sú odvážne a živé vzory, ktoré nadväzujú na aktuálne veľmi obľúbené grafické tapety. Do interiérov sa tiež dostávajú textúrované tapety, prírodné materiály a prvky, ktoré pripomínajú svet, kam sa kvôli obmedzeniu v cestovnom ruchu nemôžeme aktuálne dostať. Nemenej zaujímavé sú rôzne prvky futuristického štýlu, ktorý charakterizujú predovšetkým 3D tapety.

Prečítajte si tiež
Pohrajte sa s tapetami! Už dávno nepatria iba na steny

Hit číslo 1: 3D tapety

Práve 3D tapety budú najbližšie mesiace trendom číslo jeden. Viete o tom, že v období od januára do decembra 2020 zaznamenalo vyhľadávanie slovného spojenia „3D tapety“ v Googli viac ako 300 percentný nárast? Dizajnéri hľadajú kreatívne spôsoby, ako tapetami zväčšiť priestory. Veľkým očakávaním sú obrie nástenné maľby, ktoré vytvárajú efekt nekonečna – rôzne tunely, mestské scenérie, lesy či geometrické optické klamy.

Futuristický vzor cesta

Futuristický vzor. Zdroj: istock

3D tapeta prázdny klub s neónmi

3D tapeta znázorňujúca prázdny klub plný neónov. Zdroj: istock

Tropické potlače a exotika

Na vzostupe obľúbenosti sú aj tropické, bambusové, zvieracie potlače, botanické a scénické tapety. Hrajú funkciu exotických dobrodružstiev, za ktorými sa dnes vycestovať nedá. Kvôli cestovným obmedzeniam majitelia domov i bytov hľadajú spôsob, ako preniesť svoju dovolenku snov do interiéru. Obľúbené sú i budú najmä osviežujúce tropické obrazy – hlboké dažďové pralesy a vzory džungle. Je to skratka, akou si môžeme priblížiť vzdialený prírodný svet.

Tapeta tropické listy

Obrovské zelené listy tropickej rastliny. Zdroj: istock

Tropický ostrov a korálové útesy

Tropický ostrov a korálové útesy. Zdroj: istock

Abstrakcia a geometria

Do moderných minimalistických domácností sa skvele hodia tapety vo výraznom geometrickom dizajne a v podobe abstraktných malieb. Veľmi zaujímavý efekt dosiahnete vrstvením rôznych vzorov v miestnosti, ale vždy nechajte nejaké miesto dýchať jednoduchosťou. Popri vzorovaných podlahách a tapetách, najlepšie vynikne jednoduchý nábytok.

3D tapeta tvary modrá a zlatá

3D tapeta v štýle art deco v modrej a zlatej. Zdroj: istock

3D tapeta ružové stoličky

Minimalistický koncept ružových stoličiek v 3D prevedení. Zdroj: istock

Damašková nádhera

Damaškové tapety spravia z každej izby útulnú miestnosť s nádychom luxusu. Prichádzajú s najrôznejšími textúrovanými vzormi, hodia sa skvele do spální, kde plnia tiež funkciu mierneho odhlučnenia. Vychutnať si ich môžete na stene za luxusným jedálenským stolom, či pri vašom obľúbenom kresle v obývačke. Okrem jemných nenápadných farbách prichádzajú v krásnej smaragdovo-zelenej, rubínovej a bordovej.

Bledohnedá damašková tapeta

Bledohnedá damašková tapeta. Zdroj: istock

Thajský vzor tapety

Modrá a zlatá v krásnom prevedení. Zdroj: istock

Kvetiny sú nestarnúci motív

Stále budú aktuálne aj kvetinové vzory na tapetách. Jemné vystriedajú výraznejšie – farebne i tvarmi. Jednoducho, v roku 2021 nie je dôvod krotiť sa. Naplno ukážte svoj štýl!

Biele, ružové a oranžové ruže

Krásny vzor ruží jemných farieb. Zdroj: istock

Sabína Zavarská
foto: istock

Kategória: Dekor
Tagy: 3D technológia farby v interiéri steny tapety trendy
Zdieľať článok

Diskusia