Zdroj: Shutterstock

Veselá veľká noc? S týmito tipmi bude sviatkami dýchať celý dom

11. 04. 2022 Zdieľať

Veľká noc pomaly klope na dvere a vy premýšľate nad tým, ako ozdobiť dom alebo byt? Prinášame zopár tipov, ktoré možno povzbudia vašu fantáziu.

Či už sa striktne držíte tradícií, alebo sa iba tešíte na skrátený pracovný týždeň a sviatky prežité v prírode, vôbec nezaškodí, keď si domov pozvete trochu veľkonočnej atmosféry. Naše interiéry priam prahnú po jarnej sviežosti a farbách, ktorých je v zime nedostatok. Čo by u vás doma rozhodne nemalo chýbať? Veľkonočné kraslice v mise na stole? A čo ešte?

Kraslice vpred!

V našich končinách azda najtypickejší symbol týchto sviatkov odkazuje na znovuzrodenie, kolobeh života a nádej. Zvyknú sa farbiť a rôzne zdobiť. V minulosti si ich ľudia farbili hlavne načerveno, dnes sa v tomto medze invencii nekladú. Doma si kraslice môžete naaranžovať v rôznych kútoch, prípadne aj v záhrade. Počas sviatkov môžu robiť rozvešané vajíčka príjemnú spoločnosť konárom rozkvitnutého ovocného stromu či zlatému dažďu, čo poviete?

Veniec s vajíčkami

Zdroj: Shutterstock

Bez venca to nepôjde!

Tak ako k Vianociam patria vence z ihličnanov, jari pristanú vence z brezového či vŕbového prútia či slamy. Hodia sa na vchodové dvere, ale aj na stôl. Môžete ich ozdobiť vajíčkami, pierkami, škrupinami, farebnými stuhami. Je na vás, čo zvolíte.

Velkonočné vajíčka v prútenej nádobe

Zdroj: Shutterstock

Dekorácie na zjedenie

Klasikou je veľkonočný baránok, no môžete skúsiť aj veselé muffiny – zajačikov, cupcakes v tvare kuriatok, mäkké medovníčky vyzdobené na veľkonočnú nôtu. Stôl namiesto venca nádherne ozdobí domáci mazanec.

Viac o veľkonočnej výzdobe si môžete prečítať na webe vdobrom.sk 

Text: Denisa Slančová

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wüstenrot

Kategória: Dekor
Tagy: farbenie vajíčok kraslice veľká noc veľkonočné vajíčka
Zdieľať článok