Aktuálne trendy v bývaní
Zdroj: istock.com

Aktuálne trendy v bývaní

28. 01. 2022 Zdieľať

Rok 2022 v bývaní pokračuje smerom k udržateľnosti. Zdôrazňuje funkčnosť, minimalizmus a remeslá, do bývania prináša ešte viac prírody, zemitých odtieňov, ale aj pastelových kontrastov… Vybrali sme pre vás pár tipov.

Zemité a Very Peri

Zemité odtiene prinesú do nášho bývania v roku 2022 stabilitu a ozdravujúcu silu prírody. Svoje miesto na výslní si posilnila hnedá (predovšetkým odtieň Pantone Coffee Quartz) a prírodné odtiene. Zaujímavo ich doplní výrazná bordová či pastelové odtiene. Vo výbere farieb na sezónu 2022 sa však pozornosť zameriava predovšetkým na farbu roka, ktorou sa podľa Inštitútu farieb Pantone stal zvláštny fialkastý odtieň Very Peri. Má v sebe jas, určitú mágiu a vznešenosť, ale nie je príliš „ostrý“.

Farba roka 2022 podľa Pantone

Zdroj: istock.com

Biela opäť potvrdzuje svoju nesmrteľnosť, inak to nie je ani s čiernou. Tá zažiari spolu so zlatou predovšetkým na detailoch.

Vzduch, minimalizmus a funkčnosť

Interiéry budú v roku 2022 smerovať predovšetkým k oslobodzujúcej vzdušnosti a funkčnosti, čo naznačuje aj spomenutá farebná schéma… Menej je viac. Krásne veci majú byť aj funkčné, dokonca multifunkčné. Stále cítiť trend, ktorý z domova spravil pracovisko aj miesto, kde si zacvičíte či pozriete filmovú novinku.

Hlavne prírodne

Smerovanie k prírode a udržateľnosti je trendom posledných rokov nielen v zariaďovaní interiérov, ale aj v stavebníctve a v spoločnosti celkovo. Sezóna 2022 tento kurz dodržiava ešte poctivejšie. Máte mnoho možností, ako si prírodu priniesť domov: sušené či živé kvety, ratan, spomenuté zemité farby, drevo, hlina… Ak prírodné materiály spojíte s vlastnou kreativitou, možnosťou recyklovať alebo so šikovnosťou lokálnych remeselníkov, budete in. Nezabudnite pri ich výbere na to, čo je najdôležitejšie – aby neškodili nášmu zdraviu.

interiér v prírodnom štýle

Zdroj: istock.com

Ďalšie tipy si môžete pozrieť na webe vdobrom.sk.

Kategória: Dizajn
Tagy: interiérové doplnky interiérové štýly interiérový dizajn
Zdieľať článok