Zdroj: Istock

Interiéroví dizajnéri odhaľujú rady na rok 2021. Ktoré sa oplatí nasledovať?

27. 01. 2021
Zdieľať

Každý z nás má plán, čo chce v najbližšom období vo svojej domácnosti vylepšiť, zmeniť, čo doplniť, dokúpiť. I keď aktuálne obdobie pandémie skrížilo najrôznejšie plány mnohým, predsa len môžete pre svoj domov niečo pozitívne spraviť. Najdôležitejšie zmeny pritom nemusia stáť veľa peňazí.

Prestaňte hromadiť zbytočnosti

Mnohí z nás hromadia veci, ktoré už roky nepoužívajú. Samozrejme, nehovoríme o cenných predmetoch, ale o veciach, ktoré už doslúžili alebo si ich nechávame len z nostalgie, a to aj keď sú rozbité, porušené, poškodené.

Prečítajte si tiež
Najkrajší interiér roku 2020: Vyberte víťaza a vyhrajte!

Ak chceme mať príjemný priestor na relax i prácu, musíme sa zbaviť zbytočností a háld papierov, ktoré si skladujeme celé roky. Zvážte tiež, či skutočne má zmysel stále si nechávať zbierku plechoviek, či vonných sviečok, do ktorých ste boli kedysi fanatikom. Uvidíte, ako sa priestor okolo vás uvoľní a začne dýchať.

Drevené stoličky v jedálni

Zdroj: Istock

Každý rok si doprajte aspoň malú zmenu

Oživte časť domácnosti novou farbou, novým umeleckým dielom, vymeňte farebnosť poťahu na gauči. Pridajte koberček, novú vázu či rastlinu a získate úplne inú atmosféru. Je dôležité zostať kreatívny, aj pokiaľ ide o izby, v ktorých sa pohybujeme. Takto udržíme náš byt pri živote.

Minimalistický dizajn v interiéri

Zdroj: Istock

Ak chcete kompletne prepracovať výzor celého bytu, myslite na to, že dizajn je proces. Vopred si naplánujte, čo a ako chcete zmeniť. Začnite v malom. Napríklad, reorganizujte otvorenú poličku a pridajte na ňu nové prvky – hneď sa zmení aj atmosféra v miestnosti.

Byt so žltými doplnkami

Zdroj: Istock

Buďte trpezliví a doprajte si, čo sa vám páči

Ak máte dostatok peňazí, je jednoduché zmeniť naraz celý vzhľad domácnosti. Avšak, ak si chcete vytvoriť priestor, v ktorom sa budete skutočne cítiť dobre, potrebuje to čas a trpezlivosť. Nevyberajte len podľa štýlu či katalógu. Vyberajte si pomaly a podľa vlastného úsudku zariadenie, ktoré sa vám skutočne páči, ku ktorému máte vzťah.

Prečítajte si tiež
Tapetové trendy na rok 2021: Viete, aké vzory budú tento rok IN?

V chladnej miestnosti, kde nie je nič vášmu srdcu blízke, sa nebudete nikdy cítiť pohodlne a šťastne. Domáce textílie a dekorácie vyberajte tiež týmto štýlom – s citom. Mnoho ľudí našlo rôzne špeciality do bytu dokonca v second handoch a bazároch.

Kaki spálňa

Zdroj: Istock

Oáza pokoja

Zamerajte sa na tie časti domácnosti, ktoré považujete za centrálne a z ktorých vyžaruje pohoda. V mnohých domoch to je krb v obývacom priestore alebo kuchyňa s jedálenským stolom. Zamerajte sa na tieto miesta a oživte ich novým obkladom, osvetlením, zrkadlom, domácou dekoráciou…

Kráľovská modrá v interiéri

Zdroj: Istock

Prehodnoťte usporiadanie nábytku

Farebné doplnky v interiéri

Zdroj: Istock

Zdá sa vám, že niektoré miesta sú nedostatočne využité, iné zase natlačené? Potrebujete zmeniť funkciu vašej domácnosti aj na prácu? V každom prípade pomôže zmena usporiadania nábytku. Taký, ktorý vám zbytočne len zaberá priestor, bez ľútosti nahraďte potrebným. Všetci členovia rodiny by sa mali cítiť doma pohodlne a každý by mal mať dostatok priestoru na povinnosti aj na relax.

Sabína Zavarská
foto: istock

Kategória: Dizajn
Tagy: bytové doplnky dekorácie dizajnový nábytok farebné trendy
Zdieľať článok

Diskusia