Zdroj: Miro Pochyba

Obraz na mieru vášho interiéru? Žiadny problém!

01. 12. 2021
Zdieľať

Ak túžite dodať vášmu domovu dávku umenia a originality zároveň, pouvažujte nad abstraktným obrazom na mieru. Môže vám ho vytvoriť podľa vašej predstavy umelkyňa Iveta Tanczerová, prípadne si ho môžete pod jej vedením namaľovať aj sami.

A že to nie je žiadna veda, ale naopak, absolútny relax aj zábava, sme zistili aj my v redakcii Môjho domu, keďže Iveta nám urobila nezabudnuteľný workshop. Reportáž z neho uverejníme na jar v printovej verzii časopisu, ale tu je zatiaľ malá ochutnávka.

Prečítajte si tiež
Vyzdobte si vankúše!

Iveta Tenczerová je abstraktná maliarka z Bratislavy a maľbe sa aktívne venuje od roku 2016. Na svoju tvorbu využíva techniku sponging, čo je maľba špongiou bez použitia štetca. Obrazy ozvláštňuje zlatými, striebornými či medenými fóliovými kúskami, ktoré im dodávajú ďalší rozmer. Okrem špongie tvorí z času na čas aj pomocou špachtle.

Maliarka pred abstraktným obrazom

Iveta má vo svojom portfóliu obrazy rôznych tvarov, veľkostí a najmä farieb. Zdroj: Miro Pochyba

Vo svojom ateliéri organizuje skupinové a individuálne maliarske kurzy, ktoré sú vyhľadávané aj začiatočníkmi a ľuďmi, ktorí nikdy nemaľovali, keďže techniku so špongiou zvládne naozaj každý. Ak teda máte vo svojom okolí niekoho, kto by takýto kurz ocenil, obdarovať ho môžete napríklad darčekovou poukážkou.

Maliarka využíva techniku sponging

Umelkyňa využíva na svoju tvorbu techniku sponging. Zdroj: Miro Pochyba

Hoci momentálne je kvôli pandemickej situácii Ivetin ateliér zatvorený, poukaz sa dá po dohode s umelkyňou využiť aj neskôr, keď to okolnosti opäť dovolia. Za dve, tri hodinky spod vašich rúk pod Ivetiným nenásilným dozorom vznikne naozaj niečo, čo sa rozhodne nebudete hanbiť zavesiť na stenu, verte nám.

Prečítajte si tiež
9 kreatívnych nápadov, ako vniesť do interiéru rastlinné motívy

Iveta má vo svojom portfóliu obrazy rôznych tvarov, veľkostí a najmä farieb. Môžete sa s ňou ale dohodnúť aj na obraze na mieru, povedať jej vašu farebnú predstavu, prípadne zaslať fotografie interiéru a po dohode vám vytvorí niečo, čo doň dokonale zapadne a podporí jeho štýl.

Abstraktný obraz na stojane

Obrazy ozvláštňuje zlatými, striebornými či medenými fóliovými kúskami, ktoré im dodávajú ďalší rozmer. Zdroj: Miro Pochyba

Okrem obrazov sa jej portfólio rozšírilo aj o doplnky, ako sú ručne maľované náušnice, kvetináče či vianočné ozdoby. Do 12. decembra nájdete na jej Instagrame @jezek.art súťaž, kde môžete vyhrať krásne vianočné gule, ale aj individuálny kurz maľovania.

Viac informácii nájdete na www.jezekart.sk.

Text: Redakcia

Foto: Miro Pochyba

Kategória: Doplnky
Tagy: dekorácie doplnky do interiéru maľovanie obrazy
Zdieľať článok

Diskusia