Zdroj: PPG Deco Slovakia

Potešte deti netradičným domčekom pre bábiky

29. 09. 2021 Zdieľať

Premýšľate, ako oživiť detskú izbu? Inšpirujte sa blogerkou a dizajnérkou Zuzanou Kaščákovou, ktorá zrenovovala starý konferenčný stolík a premenila ho na okúzľujúci domček pre bábiky. Vaše deti si ho zaručene obľúbia. A až vyrastú, ľahko sa preň nájde ďalšie využitie.

Vyberte sa na povalu

Ani vy sa neradi lúčite so zachovalým starým nábytkom a radšej vymýšľate, ako by ste ho mohli ešte využiť vo svojej domácnosti? Retro kúsky, ktoré vám doposiaľ ležali na povale, môžete jednoducho pretvoriť na štýlový doplnok nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby! Inšpiráciou vám môže byť napríklad blogerka a interiérová dizajnérka Zuzana Kaščáková, ktorá zo starého dreveného konferenčného stolíka vyrobila okúzľujúci domček pre bábiky.

Pre malých i veľkých

Stolíku najprv doprajte pomocou Balakrylu nový náter v nežnom staroružovom odtieni (NCS č. S 1515-Y80R). Potom ho nezabudnite doplniť nevyhnutným príslušenstvom, ktoré nesmie chýbať v žiadnom príbytku. A čo s ružovo natretým stolíkom, keď deti stratia záujem o hru s bábikami? Každá parádnica si z neho určite s nadšením spraví toaletný stolík. A detská izba sa tak razom premení na kaderníctvo či kozmetický salón.

Ako na to?

1. Pripravte si zmeták, brúsnu špongiu, rukavice, farby Balakryl UNI a miešadlo.

Renovácia starého toaletného stolíka

Zdroj: PPG Deco Slovakia

2. Pokiaľ stál konferenčný stolík dlhší čas na povale alebo v garáži, najprv z neho utrite prach a ďalšie nečistoty. Nezabudnite odmontovať všetky kovania. Potom zo stolíka obrúste staré a nesúdržné nátery. Ak je to potrebné, zbavte ho aj mastnoty a umyte najprv mydlovou a potom čistou vodou.

Renovácia starého toaletného stolíka

Zdroj: PPG Deco Slovakia

3. Pred natieraním nechajte umytý konferenčný stolík úplne vyschnúť. Potom si pripravte farbu, dôkladne ju rozmiešajte a stolík natrite prvou vrstvou náteru Balakryl UNI.

Renovácia starého toaletného stolíka

Zdroj: PPG Deco Slovakia

4. Druhú vrstvu aplikujte s odstupom minimálne 4 hodín.

Renovácia starého toaletného stolíka

Zdroj: PPG Deco Slovakia

5. Hneď ako úplne vyschne aj druhá vrstva náteru, je domček pre bábiky takmer hotový. Už ho stačí len vybaviť nábytkom. Kým z povrchu stolíka sa ponúka vytvoriť priestrannú obývačku s jedálňou či kuchyňou, zásuvku môžete premeniť na útulnú spálňu, kde budú mať bábiky pokoj na odpočinok.

Renovácia starého toaletného stolíka

Zdroj: PPG Deco Slovakia

ODBORNÍK RADÍ

Univerzálne, vodou riediteľné krycie farby Balakryl UNI sú vhodné na rôzne typy povrchov (drevo, kov, plast), nezapáchajú, rýchlo schnú a výborne kryjú. Keďže majú atest na detské hračky, sú ideálnou voľbou práve na natieranie doplnkov do detskej izby. Navyše si ich môžete nechať natónovať až do 20 000 rôznych odtieňov.

Produkty

Balakryl UNI mat báza

Univerzálna krycia farba na drevo, kov i plast. Až 20 000 odtieňov.

Cena: od 13,39 € s DPH/1 l

Zdroj: PR článok PPG Deco Slovakia, s.r.o.

Kategória: Farby, materiály
Tagy: detská izba detský nábytok handmade náterové látky nátery renovácia nábytku starožitný nábytok
Zdieľať článok