Zdroj: Swatch

Tento trend by v interiéri nemal chýbať, ak chcete vytvoriť pokojnú atmosféru. Čo o ňom radia dizajnéri?

08. 06. 2024
Zdieľať

Orgovánová farba, kombinácia fialových a svetloružových odtieňov, je ideálna pre harmonické a upokojujúce interiéry. Jemná farba, ktorá dokáže vniesť harmóniu a eleganciu do každého interiéru. Či už ako dominantný prvok alebo akcent, premení každú miestnosť na pohodlný a štýlový priestor.

Čo radia dizajnéri – Ako použiť orgovánovú?

Orgovánová je jemnou kombináciou fialových a svetloružových odtieňov. Táto pôvabná farba získala popularitu v oblasti interiérového dizajnu vďaka schopnosti vytvoriť harmonickú a upokojujúcu atmosféru. Hodí sa preto do miestností, ktoré sú primárne určené na odpočinok, teda do spálne alebo obývačky. V kombinácii s výraznejšími farbami a materiálmi (zlato alebo meď) ju však môžete použiť prakticky v každej miestnosti.

Časť postele orgovánovou dekou, bielymi obliečkami a čelom i nočným stolíkom z tmavého dreva.

Orgovánová farba je spojená s kvitnúcimi kríkmi orgovánu, ktoré vyvolávajú spomienky na jar či leto. Táto nostalgia vnáša do priestoru pocit pokoja a pohody. Zdroj: French Bedroom

Vnáša pohodu a jemnosť

Vďaka svojmu jemnému a nežnému tónu môže orgovánová pôsobiť skutočne žensky a romanticky. Je to tak najmä v prípade, že ju použijete na väčších plochách, napríklad na stenách alebo väčších kusoch nábytku.

Ak ju použijete v menšej miere, napríklad na menších dekoráciách alebo textíliách, zapadne aj do industriálneho interiéru, ktorý opticky a pocitovo vyváži a vhodne zjemní. Či už sa používa ako dominantný odtieň alebo ako akcent, orgovánová má moc premeniť každú miestnosť na útočisko pohodlia a štýlu.

Interiér s orgovánovou komodou a umývadlom v retro štýle, zrkadlom a fialovo-bielymi vlnkoami na stene.

Orgovánová je jemná a romantická. Skvelé sa hodí aj do priestorov v retro štýle. Zdroj: Sorbet Dreams

S čím ju kombinovať?

Čo sa týka kombinovania, k orgovánovej sa skvele hodí celý rad farieb. Použitím tejto farby ako akcentovej k bielej alebo svetlosivej vytvoríte moderný svieži interiér. Ak ju skombinujete s inými pastelovými odtieňmi, napríklad s mätovozelenou, dosiahnete romantickú a jemnú atmosféru typickú pre provensalský štýl. Kombináciou s kontrastnými farbami, ako je tmavomodrá, kobaltová alebo zelená, zase vytvoríte priestor plný dramatickosti a živosti.

Prečítajte si tiež
Neverili by ste, že tento byt bol kedysi tmavou kobkou! Farby a zmena dispozície radikálne zmenili jeho atmosféru

Orgovánová farba sa dobre dopĺňa s prírodnými materiálmi, ako je drevo, ratan alebo kameň. Použitím týchto prírodných prvkov v kombinácii s orgovánovou dokážete vytvoriť harmonický a pôvabný dizajn.

Text: Lucia Blažiová
Foto: archív firiem
Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Farby, materiály
Tagy: farby v interiéri fialová interiérové farby
Zdieľať článok
V januári je prác v okrasnej záhrade pomenej. Na tieto však nezabudnime!Záhrada

V januári je prác v okrasnej záhrade pomenej. Na tieto však nezabudnime!

10 najlepších receptov na gril, všetko o letnom reze drevín, prístrešok na terasu aj záhradné ohnisko. Júlový Urob si sám je v predaji!Urob si sám

10 najlepších receptov na gril, všetko o letnom reze drevín, prístrešok na terasu aj záhradné ohnisko. Júlový Urob si sám je v predaji!

Arktída zažila najteplejšie leto v histórii meraní. Topí sa aj podmorský permafrostASB.sk

Arktída zažila najteplejšie leto v histórii meraní. Topí sa aj podmorský permafrost

Ako pestovať zemiaky v nádobách?Záhrada

Ako pestovať zemiaky v nádobách?

Diskusia