Komfortná jazda s kosačkami Husqvarna LC

Komfortná jazda s kosačkami Husqvarna LC

03. 04. 2012 Zdieľať

Kosačky na trávu Husqvarna LC sú najmodernejšie kosačky pre náročných zákazníkov. Sú určené pre majiteľov stredne veľkých až väčších trávnatých plôch s rozlohou 800 až 1200 m2. Sortiment kosačiek s označením LC spĺňa vysoké nároky na výkon, odolnosť, ergonómiu a jednoduché ovládanie.

— Advertorial spoločnosti Husqvarna Slovensko s.r.o. —

Kosačky Husqvarna LC prinášajú maximálny užívateľský komfort. Ergonomicky tvarovanú rukoväť kosačky je možné presne nastaviť do sklonu, ktorý obsluhe najlepšie vyhovuje. Sklonená rukoväť následne umožňuje viac spôsobov úchopu pri práci. Bezpečnostná páka, ktorá musí byť pri kosení pritiahnutá k rukoväti kosačky, je presne vytvarovaná podľa rukoväti a zapadá do nej – výsledkom je pohodlnejšia a menej namáhavá práca. Rukoväť je vyrobená z tvarovanej trúbky, je teda zároveň pevná aj ľahká. Vysokú odolnosť kosačky zaručuje tiež skelet z pozinkovanej ocele, na ktorom je kosačka postavená, a predný nerezový nárazník. Optimálnu výšku kosenia možno jednoducho a bez väčšieho odporu nastaviť centrálne. Prácu zjednodušujú aj robustné kolesá s dvojstupňovým dezénom a gumovým prstencom alebo dve guľôčkové ložiská, ktoré zaisťujú plynulý pohyb kosačky aj po mnohých rokoch používania.


Komfortná jazda s kosačkami Husqvarna LC

1087893
Husqvarna

Pre lepšie uskladnenie a prepravu je možné rukoväť kosačky zložiť. Pomocou prípojky na vodnú hadicu sa bezproblémovo čistí. Kosačka má úplne novú funkciu TwinControl, ktorá umožňuje nastaviť rýchlosť pohybu podľa individuálnych potrieb a stavu trávnika. Husqvarna kladie tradične veľký dôraz na dizajn a ani kosačky LC nie sú výnimkou – celkom určite oceníte elegantné riešenie, ktorým sú ovládacie lanká zakryté a chránené v rukovätiach. Tým sa vylučuje riziko ich poškodenia pri manipulácii s rukoväťou.


Komfortná jazda s kosačkami Husqvarna LC

1087894
Husqvarna

Univerzálne kosačky Husqarna LC umožňujú kosiť tromi spôsobmi: mulčovaním, zadným vyhadzovaním a zberom trávy. Pri mulčovaní je patentovanou metódou BioClip, tráva posekaná na malé čiastočky, ktoré sa rýchlo rozložia a pôsobia na trávnik ako hnojivo. Vrstva posekanej a zmulčovanej trávy chráni trávnik aj proti vyschýnaniu. Kosenie zadným vyhadzovaním je efektívnejšie vďaka technológii Advanced Flow, ktorá zdokonaľuje prúdenie vzduchu. Kombináciou špeciálneho tvaru skeletu kosačky, kosiaceho noža a vhadzovacieho tunela je pokosená tráva dopravená prúdom vzduchu do hornej časti zberného koša, ktorý postupne naplňuje. Tráva tak nie je tlačená do spodnej časti koša, odkiaľ by sa, zvlášť pri kosení pri zvýšenej vlhkosti, nedokázala ďalej posúvať. Vďaka tomu nie je treba tak často vyprázdňovať zberný kôš.. Špeciálne navrhnuté ventilačné otvory odvádzajú prach a vzduch do strán a tlmia hluk od motoru v priestore obsluhy kosačky.

Zo sortimentu kosačiek Husqvarna LC si môžete vybrať kosačku so šírkou kosenia 48 cm (Husqvarna LC 48 e) alebo 53 cm (Husqvarna LC 53 e, Husqvarna LC 53B e so spojkou brzdy kosiaceho noža a Husqvarna LC 53E e s elektrickým štartovaním).

Viac informácií o jednotlivých typoch kosačiek Husqvarna LC nájdete tu.

Kategória: Záhrada a exteriér Záhradná technika
Tagy: Husqvarna
Zdieľať článok