Zavlažovanie počas dovolenky vyriešené

20. 06. 2016
Zdieľať

Čas letných dovoleniek sa pomaly blíži. Ak ste hrdými majiteľmi krásnej záhrady, o ktorú sa príkladne staráte, určite premýšľate, kto ju počas vašej neprítomnosti bude zavlažovať. Susedov môžete kľudne vynechať.

Ak ste ešte nepremýšľali o automatickom zavlažovaní, mali by ste to napraviť. Má veľa výhod a s jeho pomocou sa dá docieliť optimálne udržanie vlahy vo vašej záhrade. Závlaha bude rozdelená rovnomerne po celom vytýčenom priestore. Vďaka čidlu pôdnej vlhkosti a dažďovému senzoru sa automatická závlaha nespustí, ak dostatočne pršalo. Čo sa týka samotného automatického zavlažovania, možno si vybrať medzi nadzemnými alebo podzemnými systémami. Všeobecne je možné povedať, že pre malé a jednoduché trávnaté plochy je možné použiť mobilný nadzemný systém závlahy, pre väčšie a zložitejšie plochy je naopak vhodnejšia podzemná závlaha. Podzemné riešenie je jasnou voľbou v prípade, že zavlažovače chcete mať diskrétne skryté pod povrchom. Pri inštalácii podzemnej závlahy je najistejšie obrátiť sa na odborníkov zo špecializovanej firmy. Získate záruku serióznych a profesionálnych služieb.


Zavlažovanie počas dovolenky vyriešené

1780053
Husqvarna Slovensko s.r.o.

Gardena zavlažovacie počítače    

Všetky zavlažovacie počítače Gardena sú priamo pripojené na vodovodný kohútik. Nastavenie zavlažovacieho počítača Gardena EasyControl je veľmi jednoduché,  nastavíte si dobu, frekvenciu a čas začiatku zavlažovania. Ak požadujete od svojho zavlažovacieho počítača viac kontroly a funkcií, môžete vyskúšať počítač FlexControl, ktorý navyše ponúka programovanie pomocou otočného ovládača. Pre zložitejšie zavlažované plochy zvoľte počítač MultiControl duo, ktorý má výstup na dve rôzne oblasti záhrady alebo MasterControl, kde môžete pomocou šiestich individuálne nastavených programov regulovať až šesť rôznych pripojených zariadení (v kombinácií s rozdeľovačom vody). Všetky zavlažovače Gardena majú odnímateľný predný panel pre jednoduchšie programovanie a pracujú na 9V batériu. 


Zavlažovanie počas dovolenky vyriešené

1780055
Husqvarna Slovensko s.r.o.

Podzemné zavlažovanie trávnika

Gardena Sprinkler systém je podzemný zavlažovací systém Gardena, ktorý sa vyznačuje spoľahlivými výsuvnými zavlažovačmi automaticky riadenými počítačom. Automatické odvodňovacie ventily zabezpečujú mrazuvzdornosť systému. Takže ho neprekvapia prvé skoré jesenné ani posledné jarné mrazy. Výsuvné zadažďovače sú svojim výkonom vhodné na plochy od 2 do 140 m². Vďaka patentovému systému spájania ,,Quick & Easy“ sa systém montuje rýchlo a na najrôznejších trávnatých plochách.


Zavlažovanie počas dovolenky vyriešené

1780059
Husqvarna Slovensko s.r.o.

Cielené zavlažovanie šetrí vodu

Gardena Micro-Drip systém je určený na precízne zavlažovanie rastlín. Hodí sa na zavlažovanie rastlín v kvetináčoch, na balkónoch a na terasách pri úžitkových a okrasných záhradách. Kvapkače privádzajú vodu priamo ku koreňom rastlín. Základný prístroj na redukciu tlaku je napojený na vodovodný kohútik pomocou hadice. Rastliny v črepníkoch sú zavlažované presne a individuálne podľa potreby pomocou kvapkačov. Patentovaná spojovacia technika “Quick & Easy” umožňuje veľmi jednoduché a rýchle spojenie a rozpojenie jednotlivých častí. Aj Micro-Drip systém možno riadiť cez zavlažovací počítač.

Všetko o závlahe sa dozviete na www.gardena.sk.

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko s.r.o. 

Kategória: Záhradná technika
Zdieľať článok

Diskusia