Zdroj: Mountfield

Hľadáte bazén snov na letnú zábavu? Azuro je pravou voľbou pre vás!

23. 06. 2023 Zdieľať

Hľadáte rýchlu a jednoduchú cestu k vlastnému kúpaniu? Láka Vás priezračná krištáľovo čistá voda, radosť vašich najbližších, výborné osvieženie aj nekonečné vodné radovánky v prijemnom súkromí vlastnej záhrady. Presne to si môžete užívať celé leto, bez toho aby ste utrácali veľa peňazí. Letné prázdniny sa blížia a tak téma kúpania vo vlastnom bazéne a čo možno najrýchlejšie je teraz veľmi aktuálna. Ale ako dobre vybrať?

Ako nakupovať?

 Cena bude pravdepodobne zohrávať jednu z najdôležitejších úloh. Bazén si môžete kúpiť už za niekoľko sto euro, ale aj za pol tisíc eur – to už je prípad luxusných bazénov. Pri výbere konkrétneho typu je rozumné nechať si poradiť od odborníkov, ktorí sa na výstavbu bazénov dlhodobo špecializujú a majú teda bohaté skúsenosti, a bazén si kúpiť u nich.

Čo ponúka trh v kategórii bazénov s rýchlou inštaláciou?

 Bazény Azuro s možnosťou čiastočného alebo úplného zapustenia

Nadzemné bazény Azuro Vario a Azuro Ibiza sú u nás vďaka svojej vysokej kvalite a mnohým ďalším výhodám už dlhé roky veľmi obľúbené. Možno ich postaviť na akýkoľvek pevný a rovný povrch. Bez potreby výkopových prác alebo betónovania. Na pripravený povrch ich môžete nainštalovať sami bez odbornej pomoci za jeden deň,“ hovorí Jan Linhart, produktový manažér spoločnosti Mountfield. Ak však chcete, môžete ich aj čiastočne alebo úplne osadiť do zeme, vrátane svahu. A ako jediné na trhu majú obrovskú výhodu, že ich môžete „posadiť“ do svahovitého pozemku.

Azuro Vario

bazén pri rodinnom dome

Zdroj: Mountfield

Ide o úspornejší modelový rad bazénov Azuro. Môžete si vybrať z piatich kruhových modelov s priemerom do 5,5 metra a hĺbkou do 1,2 metra. Tohtoročnou novinkou je model Azuro V1 Plus s priemerom 3,6 metra a zvýšenou komfortnou hĺbkou 1,2 metra.

Záujemcovia ocenia aj skutočnosť, že tento model je k dispozícii aj s novými dekormi vonkajších stien a to v bielej farbe, dreve alebo ratane. Ak máte v záhrade viac priestoru, môžete sa rozhodnúť pre jeden z oválnych modelov, ktoré sú k dispozícii v dĺžke 5,5 alebo 7,3 metra, šírke 3,7 metra a hĺbke až 1,2 metra. To sú impozantné rozmery, ktoré súperia s veľkosťou luxusných zapustených bazénov.

Existuje veľa variantov, ktoré môžete kombinovať podľa svojho vkusu a potrieb. Každý si môže vybrať nielen veľkosť a tvar, ale aj vzhľad svojho bazéna Azuro Vario, a to výberom obvodovej steny s atraktívnou povrchovou úpravou z dreva, kameňa a ratanu alebo s bielou či sivou lakovou úpravou a výberom štyroch elegantných dekórov vnútorného obloženia. Je preto prakticky nemožné, aby susedia na ulici mali rovnaký bazén.

Azuro Ibiza

bazén pri rodinnom dome

Zdroj: Mountfield

Medzi nadzemnými bazénmi stojí séria Azuro Ibiza na najvyššej, prémiovej priečke. Tieto bazény s extrémne zosilnenou špeciálnou oceľovou stenou sú k dispozícii v 20 modelových variantoch, v kruhovej verzii s priemerom do 5 metrov a v oválnej verzii s dĺžkou do 7 metrov a šírkou do 3,5 metra. Na výber je aj hĺbka 1,2 alebo 1,5 metra.

Dekór vnútornej vystuženej fólie s vysokou trvanlivosťou a vysokou odolnosťou proti UV žiareniu si môžete vybrať z dvoch možností – elegantnej mozaiky alebo tyrkysovo modrej farby.

Farbu vonkajších stien si tiež môžete vybrať podľa svojho vkusu tak, aby ladila s okolím bazéna. Na výber sú tri možnosti: biela, svetlosivá a hnedá. O vysokej kvalite týchto bazénov svedčí aj záruka 7 rokov.

Výbava ako v luxusných bazénoch

„Azuro Vario a Azuro Ibiza sa svojou eleganciou a komfortom veľmi približujú luxusným zapusteným bazénom. V spojení s pieskovou filtráciou môžete pridať vybavenie, ktoré je inak vyhradené pre bazény vyššej triedy.“

bazénový filter

Piesková filtrácia Swing plus 18 T Zdroj: Mountfield

!Napríklad tepelné čerpadlo, vďaka ktorému si môžete predĺžiť kúpaciu sezónu v príjemne teplej vode. Okrem toho poloautomatický alebo plnoautomatický vysávač vám výrazne uľahčí starostlivosť o bazénovú vodu, aby bola vždy krištáľovo čistá,“ vysvetľuje Jan Linhart zo spoločnosti Mountfield.

Bazény Swing Frame s pevnou rámovou konštrukciou

Už sme povedali, že nadzemné bazény Azuro možno na upravenej ploche zmontovať za jediný deň. Zdá sa vám to ako dlhý čas? Potom si pozrite našu ponuku nadzemných bazénov Swing. Sú určené na jednoduché letné kúpanie v záhrade vášho domu, chaty alebo chalupy.

rámový bazén pri rodinnom dome

Rámový bazén Swing Frame Zdroj: Mountfield

Ich zostavenie a prevádzka sú ešte rýchlejšie, takže ich môžete dokonca kedykoľvek vypustiť, zbaliť a premiestniť na iné miesto alebo ich na zimu uskladniť pod strechou.

K dispozícii je aj veľký výber – celkovo 15 modelov v rôznych veľkostiach a dekoroch. „Obľúbené bazény Swing Frame možno vďaka rýchlospojkám zostaviť bez použitia náradia. Potom stačí rozvinúť fóliu a napustiť vodu. Je to opäť veľmi rýchle a jednoduché,“ vysvetľuje Kateřina Toupalová zo spoločnosti Mountfield.

Okrem toho môže byť vonkajší dekor stien týchto bazénov modrý, ale aj s kamenným alebo ratanovým dekórom, v závislosti od estetického vkusu každého človeka.

K týmto bazénom máme aj vhodné vybavenie, ktoré bolo vyvinuté špeciálne pre ne, takže s označením Swing je k dispozícii napríklad výkonná piesková filtrácia, tepelné čerpadlá a bazénové schodíky.

Viac informácií na www.mountfield.sk

Zdroj: PR článok Mountfield a.s.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: bazénová filtrácia bazény
Zdieľať článok
Ako pripraviť bazén na sezónu? Odpovede na najčastejšie otázky a praktické rady, ako ušetriťUrob si sám

Ako pripraviť bazén na sezónu? Odpovede na najčastejšie otázky a praktické rady, ako ušetriť

Ako pestovať a používať aloe vera? Viete, že pomáha aj v záhrade?Urob si sám

Ako pestovať a používať aloe vera? Viete, že pomáha aj v záhrade?

Objavte v záhrade skrytú romantiku. Symbol lásky nájdeme nielen v listoch, prekvapí aj bylina roztopašného capaZáhrada

Objavte v záhrade skrytú romantiku. Symbol lásky nájdeme nielen v listoch, prekvapí aj bylina roztopašného capa

Ako odvážna moderná prístavba doplnila tehlu z 18. storočiaDom z tehly

Ako odvážna moderná prístavba doplnila tehlu z 18. storočia