Rodinný záhradný bazén
Zdroj: Mountfield

Cesta k vlastnému luxusnému bazénu je jednoduchšia, než by sa mohlo zdať

17. 02. 2023 Zdieľať

Rodinná dovolenka pri mori je super vec. Ale za týždeň dva skončí. Zostane len pár pekných zážitkov, ktoré samozrejme rýchlo vyprchajú a kopa fotiek v mobile. A zostane aj diera v úsporách. Prázdninové pobyty pri mori totiž kvôli drsnej inflácii príšerne zdraželi. Pre štvorčlennú rodinu utratíte v slušnom hoteli toľko, že by ste za tie peniaze kľudne mohli mať aj vlastný bazén.

Bazén? Áno, krásny rodinný bazén v záhrade vášho domu, chaty alebo chalupy! Kedykoľvek si môžete vychutnať kúpanie bez ranného behu s uterákom k hotelovým ležadlám, aby ste obsadili posledné voľné miesto. Žiadna tlačenica vo vode, ktorej kvalitou si nemôžete byť istí. Bez kriku hlučných dovolenkárov na spoločnej pláži…

Investícia proti inflácii

Na druhej strane, vlastný bazén je stávka na istotu. A to v mnohých ohľadoch. Realitní makléri sa napríklad bez výnimky zhodujú, že hodnota domu so zabudovaným rodinným bazénom prudko stúpa. Investícia do bazéna v skutočnosti zhodnotí majetok ľudí o 15 až 20 percent. Bez ohľadu na to, koľko stál samotný bazén. Nehovoriac o tom, aké nerozumné je pri súčasnej inflácii držať peniaze na účte, kde ich hodnota mizne rýchlosťou svetla.

Toto sú pragmatické dôvody, prečo si zaobstarať rodinný bazén. Ale sú aj iné, povedzme emocionálne. Predstavte si, že prídete domov z práce v horúci letný deň a prvé, čo urobíte, je, že sa ponoríte do chladivej, osviežujúcej vody, ponoríte sa a pustíte sa do vodného šialenstva so svojimi nadšenými deťmi, ktoré s radosťou trávia celé prázdniny v bazéne. Voda má príjemnú teplotu, je krištáľovo čistá a jej prvotriednu kvalitu máte vždy pod kontrolou. Letné vodné radovánky si môžete užiť priamo pod oknami svojho domu, v súkromí svojej záhrady.

Cesta k vlastnému kúpaniu je jednoduchá

Ak sme vás presvedčili, že má zmysel zaobstarať si vlastný bazén, môžeme vám ponúknuť aj najjednoduchší spôsob, ako sa k nemu dostať. Teraz je najlepší čas konať. „Stačí sa obrátiť na našich bazénových špecialistov v ktorejkoľvek predajni Mountfield, ktorí vám radi pomôžu s výberom vhodného bazéna a poradia vám so všetkým potrebným. Sú to profesionáli, ľudia s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí vám poskytnú aj nezáväznú podrobnú kalkuláciu vrátane príslušenstva, dopravy a montáže a pomôžu vám vybrať najvhodnejšie miesto pre bazén a technológiu vo vašej záhrade. Pripravia pre vás aj výkresy a technickú dokumentáciu na prípravu stavby. Jednoducho vás prevedú celou realizáciou od začiatku až po konečnú fázu. Samozrejme, budú vám k dispozícii a nablízku aj v ďalších rokoch, keď si budete bazén užívať,“ hovorí Bohdan Bláha, riaditeľ divízie bazénov spoločnosti Mountfield.

Bazény v akcii so zľavou 50 %

Skorá jar je ideálnym obdobím na kúpu bazéna. „Po prvé, teraz máme všetky naše modely rodinných bazénov za polovičné ceny, t. j. s 50 % zľavou. A po druhé, teraz si môžete byť istí, že budete mať bazén nainštalovaný včas a budete sa v ňom môcť kúpať už od prvých teplých dní v roku,“ dodáva Bohdan Bláha.

Špičková ponuka

Výber zapustených rodinných bazénov je v Mountfielde veľký. Ide o luxusné modely so skvelým dizajnom, ktoré boli vyrobené s použitím špičkových technológií z najnovších materiálov.

Keramický záhradný bazén

Na prvý pohľad výnimočné. Práve také sú keramické bazény Compact, vyrobené zo špičkových moderných materiálov a so špeciálnymi farbami s 3D efektom. Boli vyvinuté podľa želaní a predstáv najnáročnejších zákazníkov. Všetky modely sú teraz o 50 % lacnejšie. Zdroj: Mountfield

K dispozícii je napríklad 10 modelov výnimočných keramických bazénov Compact v rôznych veľkostiach a so širokou škálou pohodlných vnútorných schodísk a relaxačných zón. Ich vnútorné steny sú natreté špeciálnymi farbami s atraktívnym 3D efektom. Jednou z veľkých výhod týchto bazénov je, že teleso bazéna je zapustené do zeme bez potreby betónovej základovej dosky. To výrazne znižuje zložitosť a náklady na prípravu stavby a výrazne urýchľuje inštaláciu bazéna a jeho uvedenie do prevádzky.

Kompozitný záhradný bazén

Elegantné bazény Coral majú monolitickú konštrukciu zo skleneného kompozitného materiálu Glassrock s vrstvami vinylesterových a polyesterových živíc s vystuženými sklenenými výstuhami. Zdroj: Mountfield

Druhým príkladom je elegantný rad sklenených kompozitných bazénov Coral. Aj ten najnáročnejší zákazník si ľahko vyberie svojho favorita z 9 ponúkaných modelov. Tieto bazény sa vyznačujú aj jednotnou, pevnou a odolnou konštrukciou, ktorá nie je oslabená žiadnymi spojmi alebo zvarmi. Steny sú chránené vrstvou izolačného polyuretánového nástreku, ktorý chráni vodu pred rýchlym ochladením a znižuje tak náklady na ohrev vody v bazéne. Tieto krásne bazény sú zvyčajne hotové za jediný deň.

Viac o ponuke bazénov a príslušenstva nájdete na https://bazeny.mountfield.sk/.

Zdroj: PR článok Mountfield a.s.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: bazény keramické bazény kúpanie záhradné bazény
Zdieľať článok