Zdroj: iStock

Ako na romantickú vidiecku záhradu?

13. 08. 2020
Zdieľať

Po ére dokonalých trávnikov a precíznych línií sa do módy vracajú záhrady ako vystrihnuté z kníh Jane Austinovej. Bohaté, tajomné, trochu divoké a nekonečne krásne. A hlavne môžu byť úplne podľa vás.

vidiecka záhrada

Zdroj: shutterstock

Tradičné kvety

Znovu sa vracajú jemné ťahavé ruže, bohaté hortenzie a zostáva stálica našich záhrad, voňavý orgován. Zaspomínajte si na svoje detstvo u starej mamy a vysaďte margarétky, vlčí mak a klinčeky bradaté. Výnimočná je odroda popínavej ruže, ktorá dostala meno po našom slávnom botanikovi Andrejovi Kmeťovi.

Prečítajte si tiež
Ako si vypestovať krásne ruže
vidiecka záhrada

Zdroj: shutterstock

Netradičné doplnky

Do záhrady patrí fantázia! Inšpirujte sa všetkým, čo nájdete, a staré rárohy zrazu dostanú nový život. Na kvetináč sa môže premeniť starý bicykel, sud, zbierka hrnčekov po dedkovi, a hoci aj starý bielizník. Dôležité je však mať na mysli, že čomu nenájdete uplatnenie hneď, to patrí do zberného dvora.

záhradná hojdačka

Zdroj: shutterstock

Detská radosť

Čo je romantickejšie ako hojdačka? Spravíte ju raz-dva a určite vykúzli úsmev na tvári nielen deťom, ale aj všetkým dospelým. Môžete si vybrať aj hojdaciu sieť alebo elegantnejšie závesné hojdacie kreslo. Na kolísaní je niečo upokojujúce, čo vám raz-dva dobije baterky.

Autor: Redakcia
Foto: isifa/Shutterstock, istock
Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Kategória: Zakladanie záhrady
Tagy: vidiecka záhrada
Zdieľať článok

Diskusia