Zdroj: Tvorivé ekoBývanie 3/2022

Letné vydanie časopisu Tvorivé ekoBývanie je v predaji!

27. 06. 2022 Zdieľať

Nájdete v ňom malebný interiér chalupy ležiacej nad Banskou Štiavnicou aj chalupu, ktorá zosobňuje doslova raj pod horami v Krkonošiach. Okrem toho si môžete pozrieť, aké rôzne romantické sedenia sa dajú zriadiť vonku na terase či v záhrade a dizajnérka vám ukáže štyri spôsoby, ako do interiéru vniesť svieže farby.

Pozrieme sa spolu do bujnej anglickej záhrady plnej ruží, ale nielen tých. Prečítate si niečo o ekologickej kúpeľni a dozviete sa, ktoré tri druhy kvetov sú vhodné do vidieckych záhrad. Tí tvorivejší z vás sa môžu inšpirovať postupmi na výrobu rebríka na kvety, betónovej lampy, stojanu na okuliare, napájadla pre vtáky či vešiaka na uteráky. A na záver vás čakajú chutné ľahké recepty s nádychom leta. Príjemné čítanie!

Nebo nad Štiavnicou

Má približne 200 rokov a bol súci na demoláciu. Žiadne písomné zmienky o tomto dome nie sú, pretože bol postavený v jednej z najťažšie dostupných oblastí – bez vody, prístupovej cesty aj elektriny… Paradoxne, jeden z posledných majiteľov nemal jednu nohu.

Tvorivé Bývanie 3/2022

Zdroj: Tvorivé Bývanie 3/2022

Raj pod horami

Ak sa do nejakého miesta zamilujete už v šestnástich a máte s ním spojené množstvo krásnych zážitkov, prirastie vám k srdcu na celý život. Presne to sa stalo majiteľke dnes krásne opravenej chalupy v Podkrkonoší.

Tvorivé Bývanie 3/2022

Zdroj: Tvorivé Bývanie 3/2022

Pod holým nebom

Sezóna posedení a párty vonku na terase, balkóne či v záhrade je v plnom prúde. Inšpirujte sa, ako si skrášliť miesto spoločných stretnutí na čerstvom vzduchu, aby ste sa tam vy aj vaši hostia cítili ako v raji.

Tvorivé ekoBývanie 3/2022

Zdroj: Tvorivé ekoBývanie 3/2022

Pomaranč, ruža, mentol, fialka

Dokážu potešiť naše nosy svojou nezameniteľnou arómou, ale rovnako aj naše oči krásnymi odtieňmi. Obľúbené farby patria nielen do šatníka, ale do celého interiéru. Pozrite sa, ako ich vniesť dnu aspoň v malom.

Tvorivé ekoBývanie 3/2022

Zdroj: Tvorivé ekoBývanie 3/2022

Kvety do vidieckych záhrad

V záhonoch na vidieku by rozhodne nemali chýbať kvety – letničky, trvalky či cibuľoviny. Netreba ich obmedzovať v raste ani zabraňovať samovoľnému rozširovaniu, skôr naopak, môžete ich nechať voľne bujnieť. Aj vďaka tomu získa vidiecka záhrada svoje typické kúzlo. Ktoré sú tie najobľúbenejšie?

Tvorivé ekoBývanie 3/2022

Ak nechcete, aby vám ušlo niektoré číslo časopisu Tvorivé ekoBývanie, môžete si ho predplatiť na celý rok len za 5,70 €. Alebo prekvapte mamu, babku, dcéru či priateľku a predplatné im darujte. Môžete tak urobiť na tomto linku: https://predplatne.jaga.sk/tvorive-byvanie/

Tvorivé ekoBývanie 3/2022

Kategória: Aktuality
Tagy: chalupy letné inšpirácie rekonštrukcia chalupy vidiecka záhrada
Zdieľať článok