Zdroj: Môj dom 8/2022

Augustový Môj dom vám spríjemní leto!

05. 08. 2022 Zdieľať

Môžete sa zabaviť pri našom veľkom letnom kvíze, ktorý vám možno odhalí, čo ste o sebe ani netušili. Aj tento mesiac nájdete v Mojom dome inšpirácie, rady a informácie, s ktorými si vytvoríte krajšie a príjemnejšie bývanie.

Ste zvedaví, s ktorým filmovým hrdinom by sa vám najlepšie bývalo? Zhodli by ste sa skôr s Pravou blondínkou, Veľkým Gatsbym, s Neom, alebo s Améliou z Montmartru? V auguste sa môžete s Mojím domom otestovať – zabavíte sa a možno pritom nájdete aj tú pravú inšpiráciu pre svoje bývanie.

Aj v auguste sa môžete spolu s Mojím domom vybrať na zaujímavé návštevy. Pozveme vás do troch bytov s úplne odlišnou atmosférou – do štýlového loftu, ktorý vznikol rekonštrukciou starého trojizbového bytu, do pestrého eklektického bývania vyštudovanej grafičky, plného umeleckých artefaktov, aj do veľmi elegantného mestského bytu v centre Bratislavy. Nazrieť môžete aj do víkendového domu v slnečnej Kalifornii, plného pohody a uvoľnenej atmosféry – jeho majiteľom je dánsky architekt, ktorému sa podarilo harmonicky zakomponovať typicky severský koncept hygge do prostredia slnečného amerického pobrežie. A máme pre vás aj tip na výlet – s čarovným ubytovaním v horskej chate v nemenej krásnom prostredí Tatranského národného parku, s výhľadom priamo na Kriváň.

Samozrejme, ani v auguste nechýbajú v Mojom dome tipy na krásne zariadenie a vychytávky do interiéru – od štýlovej grafickej steny, ktorú si môžete urobiť sami celkom jednoducho a rýchlo, až po zariadenie, ktoré u vás doma navodí tú pravú dovolenkovú atmosféru. Ak ste sa rozhodli využiť leto na vylepšenie detskej izby, poradíme vám, čo je pri jej zariadení najdôležitejšie, a pre tých, ktorí premýšľajú, ako sa doma schladiť účinne, no bez prievanu v peňaženke, sme otestovali milované i nenávidené ventilátory. V auguste sme si posvietili aj na dva aktuálneho trendy – na kuchyne „hore bez“, ktoré majú svoje prednosti aj negatíva, a na čierne detaily. Čierna je výrazná farba, ktorá dokáže byť dramatická, tajomná a elegantná. Ako ju však použiť s mierou, aby váš domov získal ten správny osviežujúci akcent? Všetko sa dozviete v augustovom vydaní časopisu Môj dom.

Majiteľom záhrad pripomenieme, na ktoré práce je v auguste ten správny čas, a poradíme, ako si vybrať to správne exteriérové osvetlenie. A keďže leto si treba vedieť aj užiť, máme pre vás inšpirácie na rýchle, zdravé a osviežujúce chuťovky, s ktorými vyčaríte skutočne nezabudnuteľný piknik hoci aj priamo za domom.

V augustovej stavebnej prílohe vám pomôžeme s prípravami na ďalšiu vykurovaciu sezónu, pretože práve vďaka včasnej príprave budete môcť kúriť bezpečne a úsporne. Poradíme vám tiež ako najlepšie ochránite svoj majetok počas dovolenky a dozviete sa aj to, ako sa správne postarať o odpad zo zatepľovania domu.

Samozrejme, ani v najnovšom vydaní časopisu Môj dom sme nezabudli na nápady ako ušetriť – nájdete ich podľa ikonky so symbolom €, ktorú sme umiestnili pri každom úspornom tipe.

Augusový Môj dom vychádza 5. 8. 2022. Kúpite ho vo všetkých dobrých novinových stánkoch a predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a na čerpacích staniciach. Objednať si ho môžete aj na stránkach www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk a www.alza.sk.

Môj dom 8/2022

Vyberáme z obsahu

Projekt na víkend

Žiada sa vám doma štýlové oživenie? Stena s geometrický vzorom premení každý interiér na originálne miesto a pritom nezruinuje váš rozpočet. Navyše sa pri jej vytváraní zabavíte. Urobte si čas na tento víkendový projekt – návod naň nájdete v augustovom čísle časopisu Môj dom.

Môj dom 8/2022

Zdroj: Môj dom 8/2022

Taký malý loft

Byt po starej mame v činžiaku, ktorý je živou spomienkou na roky pred 2. svetovou vojnou, sa pod taktovkou dvojice dizajnérok zmenil na svieže bývanie s industriálnym nádychom, popretkávané veselými farbami a prvkami v retroštýle. Môžete doňho nazrieť v najnovšom Mojom dome.

Môj dom 8/2022

Zdroj: Môj dom 8/2022

Veľký letný kvíz

Nikdy neviete, kde nájdete inšpiráciu pre svoje bývanie. Skvelým zdrojom môžu byť filmové interiéry, ktoré bývajú zariadené originálne, štýlovo a pôsobivo. V augustovom vydaní Môjho domu sme pre vás pripravili kvíz, ktorý vám odhalí, v akom filme by ste sa mohli nájsť. Veď kto by nechcel bývať ako filmový hrdina?

Môj dom 8/2022

Zdroj: Môj dom 8/2022

Nebuďte v záhrade potme!

Vonkajšie svietidlá by mali byť neoddeliteľnou súčasťou okolia domu. Dotvárajú celkový vzhľad a umocňujú atmosféru okolia. Sú viac než len dizajnový doplnok – zvyšujú pohodlie a bezpečnosť pohybu na terase i v záhrade. Ako vybrať správny typ osvetlenia a čo si všímať pri výbere? Všetko dôležité sa dočítate augustovom Mojom dome.

Môj dom 8/2022

Zdroj: Môj dom 8/2022

Pripravte sa na vykurovaciu sezónu

Pri pohľade na teplomer človek zrejme na kúrenie ešte ani nepomyslí, ak však máte doma plynový kotol, je najvyšší čas pripraviť všetko na novú vykurovaciu sezónu. Čo by ste vlastne mali urobiť? Opýtali sme sa odborníkov za vás.

Môj dom 8/2022

Zdroj: Môj dom 8/2022

Text: Redakcia

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Môj dom kvíz letné inšpirácie
Zdieľať článok