Zdroj: Môj dom 7/2022

Júlový Môj dom vás na svojich stránkach prenesie na prázdniny

01. 07. 2022 Zdieľať

A tie bývajú najlepšie na chate alebo na chalupe! Máte radšej hory, alebo skôr nížiny s úrodnými záhradami? Tento mesiac nájdete v Mojom dome oddychové inšpirácie z drevených chát aj z murovaných chalúp v rôznych čarovných kútoch prírody.

Už máte plán, kam vyrazíte cez prázdniny? Chaty a chalupy sú pre mnohých miestom, kde dokážu vypnúť a zrelaxovať najlepšie – napríklad aj pri fyzickej práci okolo domu, ktorá dokonale vyváži hodiny strávené za počítačom. Hľadáte inšpiráciu ako zveľadiť miesto, ktoré je vášmu srdcu blízke? Nájdete ju v najnovšom vydaní Môjho domu!

Aj v júli sa môžete spolu s Mojím domom vybrať na zaujímavé návštevy. Tentoraz sme sa zamerali najmä na chaty, chalupy a víkendové domy. Každá z návštev je trochu iná, no všetky majú jedno spoločné – majitelia ich stavali, opravovali a zariaďovali s veľkou láskou k miestu, na ktorom stoja. S Mojím domom sa tento mesiac môžete pozrieť do čarovného domčeka s modrými okenicami, do jednoduchého dedinského domu, ktorý si za svoje letné útočisko vybral filmový režisér, aj do drevenej chaty, ktorá sa dokáže meniť napríklad podľa počasia alebo nálady. Ako? To sa dočítate v aktuálnom vydaní Môjho domu. No navštívili sme aj romantický dom uprostred starého ovocného sadu, v ktorom sa rodina s dvomi deťmi cíti ako na chalupe po celý rok. No a pre tých, ktorí vlastné víkendové hniezdočko (možno zatiaľ) nemajú, je tu opäť náš tip na výlet, na ktorom môžete bývať ako v rozprávke – tento mesiac sme pre vás vybrali drevenú chatu v Nízkych Tatrách.

Samozrejme, ani v júli nechýbajú v Mojom dome tipy na krásne zariadenie a vychytávky do interiéru – od nápadov, ako sa doma štýlovo schladiť, až po tipy na mačacie bývanie. Tí, ktorým nestačili chalupárske návštevy, nájdu ďalšie krásne inšpirácie v našom chalupárskom výbere či v štýle mesiaca, ktorým je tentoraz moderný vidiecky. Chceli by ste v lete stráviť pár dní s príbuznými, ktorí bývajú v inom meste (či štáte)? Alebo máte doma malého spoločenského tvora, ktorý miluje spanie u kamošov a rovnako rád hostí kamarátov u seba? Ak premýšľate, kde ich na noc uložíte, máme pre vás 10 šikovných tipov na „spratné“ riešenia. V júli sme si podrobne posvietili aj na praktické kúpeľne v najrôznejších podobách i veľkostiach, poradíme vám tiež s výberom kávovaru a naším testom sa môžete riadiť pri kúpe grilu, ktorý vás bude sprevádzať na dovolenkách. Vyskúšali sme si nástrahy grilovania v rôznych podmienkach a vieme, ktoré grily vám v nich poslúžia najlepšie.

Tí, ktorí majú záhradu, majú vlastne pod oknami perfektné miesto, kde môžu deti aktívne stráviť nielen prázdninové dni. Ako ich prilákať von na vzduch, aby si ich oči a chrbát oddýchli od počítačov a telefónov? Perfektné nápady nájdete na stránkach aktuálneho vydania Môjho domu. Zavedieme vás tiež do maličkej, no inšpiratívnej záhrady, v ktorej sa napriek úspornej rozlohe splnili majiteľom všetky ich želania, a samozrejme, pripomenieme aj práce, na ktoré by ste v záhrade tento mesiac nemali zabudnúť.

Ak plánujete stavať alebo rekonštruovať, určite by ste nemali vynechať ani našu stavebnú prílohu. Júlový Môj dom vám napríklad pomôže zorientovať sa v rôznych možnostiach, ako si v dome znížiť platby za plyn a elektrinu. Ako sa dá ušetriť pri novostavbe a ako pri rekonštrukcii? A dá sa od dodávok energií úplne „odstrihnúť“? Všetko podstatné sa dozviete na stránkach júlového vydania časopisu Môj dom. Pre tých, ktorí chcú leto venovať skôr zveľaďovaniu interiéru, zas máme nápady na zaujímavé povrchové úpravy stien – od kreatívnych omietok cez steny, ktoré dokážu zlepšiť vzduch v miestnosti, až po kúpeľňové mozaiky. Ak plánujete toto leto tráviť „na malte“, podľa nášho návodu si môžete vylepšiť kúpeľňu mozaikou aj sami.

Samozrejme, ani v najnovšom vydaní časopisu Môj dom sme nezabudli na nápady ako ušetriť – nájdete ich podľa ikonky so symbolom €, ktorú sme umiestnili pri každom úspornom tipe.

Môj dom 7/2022

Zdroj: Môj dom 7/2022

Júlový Môj dom vychádza 2. 7. 2022. Kúpite ho vo všetkých dobrých novinových stánkoch a predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a na čerpacích staniciach. Objednať si ho môžete aj na stránkach www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk a www.alza.sk.

Chalúpka s modrými očami

Túžite po nejakej peknej chalupe, no nie a nie nájsť „tú pravú“? Nevzdávajte sa! Inšpirujte sa príbehom Adriana a Emilie, ktorý možno začal krokom nesprávnym smerom, no nakoniec dopadol priam dokonale. Ich čarovný víkendový domček nájdete v júlovom čísle časopisu Môj dom.

Chalupa v časopise Môj dom

Zdroj: Môj dom 7/2022

Chalupa na štyri spôsoby

Chalupy už dávno nie sú skladiskami „zvyšného“ nábytku. Našťastie! V júlovom Mojom dome máme pre vás inšpirácie, ako si vytvoriť harmonický chalupársky interiér na slovenský, južanský, severský alebo prímorský spôsob. Každý z nich má svoje čaro, ktoré chytí za srdce!

Môj dom 7/2022

Zdroj: Môj dom 7/2022

Ostanete na noc?

Potrebujete doma miesto, kde môže raz začas prespať stará mama, synov spolužiak alebo nečakaná návšteva? Určite sa dá nájsť aj v tom najmenšom byte. Aké sú možnosti? V júlovom vydaní Môjho domu máme pre vás 10 šikovných tipov.

Môj dom 7/2022

Zdroj: Môj dom 7/2022

10 prvkov v záhrade, ktoré podporujú detskú fantáziu

Dobre premyslená, zábavná záhrada dokáže odlákať deti od televízorov či tabletov. Ako však do nej zakomponovať hracie prvky nenápadne a s citom tak, aby boli lákavé pre naše ratolesti a záhrada aj s nimi vyzerala pôvabne a vkusne? Perfektné nápady nájdete júlovom Mojom dome.

Môj dom 7/2022

Zdroj: Môj dom 7/2022

Tri tipy na výnimočnú stenu

I keď sú omietnuté steny interiérovou klasikou, vôbec nemusia vyzerať klasicky. V júlovom vydaní časopisu Môj dom nájdete tri zaujímavé tipy, ako vniesť omietkou do priestoru trendový vzhľad i závan sviežeho vzduchu.

Môj dom 7/2022

Zdroj: Môj dom 7/2022

Text: Erika Kuhnová
Foto: Časopis Môj dom 7/2022

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Môj dom chalupy letné inšpirácie
Zdieľať článok