Český výrobca tehál na Conecu 2010 opäť zabodoval

Český výrobca tehál na Conecu 2010 opäť zabodoval

19. 04. 2010
Zdieľať

Najvyššie ocenenie významného slovenského stavebného veľtrhu, ktorý sa konal v Bratislave v dňoch 23. až 27. marca, získal najväčší český výrobca tehál spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. Zlatú plaketu si odviezol dokonca za dva produkty – brúsené tehlové bloky HELUZ Family a komínové systémy. Zopakoval tak svoj úspech z vlaňajšieho ročníka, keď ocenenie získali tehlové bloky Supertherm STI SB.


Český výrobca tehál na Conecu 2010 opäť zabodoval

257372

,,Ocenenie našich výrobkov nás, pochopiteľne, veľmi teší, rovnako ako záujem slovenských zákazníkov aj odbornej verejnosti o naše výrobky, ktorý sa prejavil veľkou návštevnosťou nášho stánku na veľtrhu,“ hovorí Ing. Jan Krampl, obchodný riaditeľ spoločnosti HELUZ. „Sme radi, že môžeme zákazníkom na Slovensku ponúknuť nové moderné materiály a technológie, ktoré zjednodušia a urýchlia výstavbu, zabezpečia najlepšie parametre muriva a úspory nákladov na energiu. Vidieť to aj na rastúcom predaji,“ dodáva Krampl.


Tehlové bloky HELUZ Family, určené na stavbu nízkoenergetických rodinných domov, technologicky nadväzujú na tehlové bloky s označením STI, ktoré Zlatú plaketu veľtrhu Coneco získali vlani. V porovnaní s nimi však majú tehlové bloky HELUZ Family vďaka nižšej objemovej hmotnosti a inovovanému tvarovému riešeniu viac ako o 20 % lepšie tepelnoizolačné parametre. Zlatá plaketa je pritom už druhým významným ocenením blokov HELUZ Family. Vo februári tohto roka ich Česká stavebná akadémia ohodnotila v súťaži Stavebný výrobok – technológia roku 2009.


Hlavnou prednosťou tehlových komínových systémov HELUZ je najmä ich variabilita a veľmi jednoduchá montáž formou stavebnice. Sú určené na všetky typy palív a vhodnú sú nielen pre tehlové domy, ale aj pre stavby z iných materiálov a rekonštrukcie stavieb.


Kategória: Aktuality
Tagy: firemné aktuality Heluz
Zdieľať článok

Diskusia