Čo by nemalo chýbať v správnej dielni

28. 01. 2021 Zdieľať

Potreba vyrábať, opravovať a prerábať svet okolo seba sprevádza ľudstvo po tisícročia. Každodenné zdokonaľovanie domácnosti, víkendové majstrovanie na chalupe, trpezlivá práca na renovácii krásnych vecí, prirodzená potreba realizovať svoje plány a nápady. K tomu patrí dobre vybavená dielňa. Kúzlo dielne ale spočíva tiež v tom, že aj tú je možné stále zdokonaľovať a podľa potreby alebo funkcie dopĺňať a rozširovať.

Nenechajte sa zmiasť. Ručné náradie je síce základ, ale k väčšine úkonov potrebujete aj silné stroje. Či už realizujeme svoje plány a nápady v rodinnom dome, na chalupe alebo na chate, vždy na všetko to rezanie, brúsenie, vyrezávanie, hobľovanie, skrutkovanie alebo leštenie potrebujeme dlhý rad najrôznejšieho náradia. Elektrickú vŕtačku (napr. s príklepom) a skrutkovač, stolnú alebo uhlovú brúsku či kotúčovú pílu.

Púšťate sa dokonca do úprav bytu alebo domu?

Elektrické vŕtacie kladivo si poradí s búraním priečok, vysekávaním, strhávaním obkladov alebo dlaždíc, ale aj s vŕtaním do dreva, kovu alebo kameňa. Krásnou vôňou dreva sa rozvonia dielňa pri práci s priamočiarou pílou alebo elektrickým hoblíkom. Inými slovami potrebujeme výkonných a spoľahlivých pomocníkov, bez ktorých by to proste nešlo. A čo si budeme hovoriť, každý chlap je na dobrú výbavu dielne, svojho kráľovstva, patrične hrdý.

Káble už nie

Stále viac dielní poháňa AKU technológia. Jediná batéria totiž môže spoľahlivo poháňať celú flotilu vášho dielenského náradia, a tú môžete v rámci daného radu podľa potreby neustále rozširovať. S rozmachom AKU náradia klesá aj jeho cena a už dávno neplatí, že je drahé.

AKU vŕtačka

AKU vŕtačka Patriot AV0180 18V je veľmi výkonný a praktický pomocník, ktorého ocení každý domáci majster. Disponuje Li-ion batériou s nadštandardnou kapacitou 1,5 Ah.
Zdroj: Mountfield

Z dielne teda zmiznú otravné káble a predlžovačky, o ktoré človek stále zakopáva a ktoré sa všade krútia ako klbká hadov. Jediné, čo potrebujete, je nabíjačka, ktorá môže mať v dielni svoje trvalé miesto a nebude tak nikde prekážať. Aj to je dôvod, prečo si začínajúci majstri, ktorí si vybavujú novú dielňu, zabezpečujú už len AKU náradie, a starí machri svoju flotilu postupne obmieňajú – za vyslúžilé káblové náradie volia moderné AKU.

AKU priamočiara píla

AKU priamočiara píla Patriot 18V je robustný stroj pre presný rez drevom aj kovom. Má masívnu zliatinovú prevodovú skriňu a pogumované držadlo pre komfortný a pevný úchop. Píla je vybavená laserovým pravítkom a mechanizmom uhlovej aretácie, umožňujúcim bočný posun základne. Zdroj: Mountfield

Všetko na svojom mieste

Každý správny majster potrebuje v dielni vlastný systém organizácie, vďaka ktorému bude mať všetko svoje miesto a dielňa bude útulná, uprataná a pripravená kedykoľvek na okamžitú akciu. Skvelo na to poslúži zostava dielenského nábytku. Základom je pracovný stôl s kvalitnou pracovnou doskou a dostatočnými odkladacími priestormi. Veľké zásuvky priamo v tele stola vám ušetria množstvo času, a hlavne budete mať počas práce všetko poruke.

Dielenský nábytok

Dielenský nábytok Patriot ponúka kompletnú zostavu vzájomne kombinovateľných prvkov. Zdroj: Mountfield

Menšie náradie ľahko a prehľadne uskladníte v závesných skrinkách, všetok drobný materiál na poličkách, v špeciálnych držiakoch a organizéroch. Väčšinu vecí tak máte na očiach a hneď viete, kam siahnuť. Pre ručné náradie je ideálnym miestom praktický set boxov s kolieskami, ktorý vezmete bez problémov napríklad aj na chalupu.

Viac produktov pre dielňu nájdete na mountfield.sk

Zdroj: PR článok Mountfield a.s.

Kategória: Aktuality
Tagy: domáca pracovňa domáca technika náradie
Zdieľať článok