Zdroj: iStock

Ako si zariadiť domácu pracovňu v retroštýle

05. 05. 2022
Zdieľať

Zariaďte si domácu pracovňu so štipkou nostalgie a využite to, čo roky opatrujete kdesi v pivnici, prípadne sa poobzerajte po bazároch. Starší drevený stôl, koženkové kreslo či retro doplnky? Sem s nimi! Pridajte dobré svetlo, živú rastlinu a niečo na stenu a nebude sa vám z nej chcieť odísť.

Pracovňa v obývačke?

Ak na prácu nepotrebujete absolútne ticho, ale viete sa jej venovať aj s rodinným dianím pred očami, umiestnite stôl vedľa pohovky. Dobrú službu vám urobí výrazné svietidlo v retroštýle s dlhým ramenom, ktoré môžete polohovať podľa potreby. Zrolované výkresy v ratanovej škatuli môžu slúžiť pokojne aj ako dekorácia pracovnej časti priestoru.

Domáca pracovňa retro

Zdroj: iStock

Do kúta s ním!

Nevyužitý roh miestnosti je ideálne miesto na pracovný kútik. K stene prisuňte drevený stôl, a ak chcete priestor ešte lepšie opticky vymedziť, poslúži vám nástenný policový systém.

Prečítajte si tiež
Atypická rekonštrukcia v štýle retro. K čomu architektov inšpirovali 50. roky?

V tomto prípade ide o ikonický String, ktorý v roku 1949 navrhol architekt Nisse Strinning s manželkou Kajsou. Je ľubovoľne kombinovateľný z tenkých kovových bočníc a políc.

Domáca pracovňa kútik retro

Zdroj: Westwing

Keď chýba miesto

Musíte byť oveľa kreatívnejší. Riešením sú nástenné vyklápacie dosky, ktoré po práci jednoducho sklopíte.

Prečítajte si tiež
Aj retro štýl vie byť príjemný a nadčasový! Tyrkysová kuchyňa je po premene nielen príťažlivá, ale aj praktická

Existujú však aj štýlovejšie riešenia, akým je napríklad takýto sekretár s vyklápacou poličkou na písanie, ktorý vám poslúži nielen ako praktický kus nábytku, ale určite sa stane stredobodom pozornosti aj mimo pracovného času.

Domáca pracovňa kútik retro

Zdroj: iStock

NÁŠ TIP

Ponuku retro a starožitného nábytku nájdete napríklad na týchto portáloch: Lavish design, Designoza, Renové, Bazoš, Modrá strecha, Modrý koník, Nanovo.cz, Megastarožitnosti. Trhy starožitností na Červenom Kameni bývajú od apríla do septembra vždy v poslednú sobotu v mesiaci.

Text: Katarína Barošová

Foto: iStock, Westwing

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Dizajn
Tagy: dizajnový nábytok domáca pracovňa home office pracovný kútik pracovný stôl retro štýl
Zdieľať článok

Diskusia