Spestrite si domácnosť svetelnými odtieňmi!

13. 11. 2017
Zdieľať

Prispôsobovanie osvetlenia podľa druhu miestnosti je pre nás úplná samozrejmosť. Obzvlášť sa to týka žiaroviek, ktoré sú pre výsledný charakter svetla rozhodujúce.

Väčšinou teda platí, že si do chodieb alebo kuchyne zvolíme chladnejšie biele svetlo, pričom nám v izbách viac vyhovuje teplejšie, žlté svetlo. V spálni či obývačke totiž oddychujeme, čo nám omnoho lepšie umožňujú teplejšie odtiene. Pri chladnom, bielom svetle sa nevieme až tak dobre nastaviť na oddych, takže sme sa museli rozhodovať, čo budeme v ktorej miestnosti robiť, aby sme zvolili vhodné žiarovky v celej domácnosti. 


Spestrite si domácnosť svetelnými odtieňmi!

Spestrite si domácnosť svetelnými odtieňmi!
Philips

Úplná možnosť voľby

Túto dilemu však už netreba riešiť. LED žiarovky Philips SceneSwitch totiž dokážu zmeniť svetelnú scénu bez toho, aby bolo potrebné čokoľvek montovať a inštalovať. Dôvody na zmenu môžu byť rôzne, napríklad ste sa rozhodli urobiť doma párty, a dané svetlo nezodpovedá požadovanej atmosfére. Prípadne potrebujete v spálni či obývačke čokoľvek opraviť alebo viac zasvietiť, a viac by sa vám zišlo biele, „pracovné“ svetlo. Skrátka, vždy sa môže vyskytnúť situácia, kedy vám môžu prísť takéto možnosti vhod. 

Bez zložitej inštalácie 

K žiarovkám Philips SceneSwitch nie je nutné inštalovať špeciálny stmievač, ako je to pri mnohých iných LED žiarovkách – vystačíte si s tým, ktorý už v stene máte. Takto budete mať k dispozícii tri druhy svetla. Žiarivé, intenzívne svetlo, s ktorým sa môžete plne sústrediť na upratovanie, hobby či iné činnosti, pri ktorých sa potrebujeme cítiť nabudení a plní energie. Ráno môže pomôcť postaviť na nohy, pretože pôsobí povzbudivo. 


Spestrite si domácnosť svetelnými odtieňmi!

Spestrite si domácnosť svetelnými odtieňmi!
Philips

Pre lepší spánok a prebúdzanie

Ďalšou možnosťou je prirodzené svetlo, ktoré je perfektné na čítanie alebo spoločenské posedenie s priateľmi. Jeho neutrálna nálada zaručí vyváženú kombináciu dostatočnej svetelnosti a útulného komfortu. Najvhodnejším na relax je príjemné teplé vyžarovanie so žltkastými odtieňmi. Oceníte ho ako mäkkú kulisu k večernému sledovaniu filmu a iným relaxačným aktivitám, keď už sa telo pomaly pripravuje na spánok. Výhodou teda nie je len to, že si môžete svetlo prispôsobiť, ale aj to, že vám pomáha udržiavať prirodzený biorytmus. 


Spestrite si domácnosť svetelnými odtieňmi!

Spestrite si domácnosť svetelnými odtieňmi!
Philips

Alternatívy podľa vašich predstáv

Philips SceneSwitch sú dostupné v dvoch variantoch. V prvom prípade ide o žiarovky s možnosťou zmeny farby a intenzity svetla. Farebná teplota, ktorú meriame v Kelvinoch (K), disponuje pri prepínaní hodnotami 2700 (100%),  2500 (40%)  a 2200 (10%) Kelvinov. Sú dostupné s rôznymi päticami, konkrétne E27, E14, a GU10, pričom si vyberiete z rôznych druhov výkonu, tvarov, čírych alebo matných modelov. 

Druhý variant umožňuje prepínanie farby svetla z 2700 K na 4000K bez zmeny intenzity, konkrétne s päticou E27. 

Viac na www.philips.sk 

Kategória: Aktuality
Tagy: LED žiarovky osvetlenie
Zdieľať článok

Diskusia