Zdroj: Geberit

Výhody orientačných svetiel. Orientačné svetlo môže mať v noci hodnotu zlata

27. 10. 2021 Zdieľať

Každý pozná ten pocit, keď vás uprostred noci zobudí plný močový mechúr. Návšteve toalety sa nedá vyhnúť - jemné osvetlenie vám môže pomôcť nájsť cestu v tme. Spoločnosť Geberit vám ponúka niekoľko tipov.

Dobrý spánok je na nezaplatenie. Keď nemáme dostatok spánku, odrazí sa to na horšej nálade a zníženej aktivite na druhý deň, preto je akékoľvek rušenie počas spánku obzvlášť nepríjemné.

Grafika orientačného svetla na wc

Zdroj: Geberit

Naše telo sa tomu bráni a pri nočnej návšteve toalety stále napoly spí. Je to predovšetkým kvôli uvoľňovaniu melatonínu, hormónu, ktorý reguluje cyklus spánok – bdenie a je zodpovedný za uvedenie nášho tela v noci do „spánkového režimu“.

Tlmené orientačné svetlo pod ovládacím tlačidlom

Tlmené orientačné svetlo s LED diódami v siedmich farbách je súčasťou systému Geberit DuoFresh, ktorý sa nachádza pod ovládacím tlačidlom. Zdroj: Geberit

Aby ste predišli tomu, že sa pri návšteve toalety naruší váš prirodzený biologický rytmus a aby ste sa mohli zase čím skôr ponoriť do spánku, odporúčame myslieť na nasledovné:

  • Jasné svetlo môže zmiasť naše biologické hodiny a obmedziť produkciu melatonínu. Preto pokiaľ je to možné, nezapínajte svetlo na toalete, ani ak má funkciu postupného rozsvecovania.
  • Vyhnite sa svetlu s vysokým obsahom modrej zložky. To nepriaznivo ovplyvňuje produkciu melatonínu, ktorý je potrebný na opätovné zaspanie. Modrá zložka svetla, ktorá je najviac prítomná v rannom svetle, totiž telu naznačuje, že noc sa skončila.
  • V kúpeľni používajte orientačné svetlá so senzormi, ktoré vás privedú k toalete. Je potrebné, aby takéto svetelné zdroje boli jemné, nesvietili do očí a bolo osvetlené len to najdôležitejšie – v tomto prípade toaleta.
Orientačné svetlo na wc

Sprchovacie WC Geberit AquaClean Mera má orientačné svetlo integrované v spodnej časti keramiky a poskytuje nepriame tlmené osvetlenie podlahy. Zdroj: Geberit

Viac na www.geberit.sk

Zdroj: PR článok Geberit Slovensko s.r.o.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: Kvalitný spánok LED osvetlenie narušený spánok orientácia osvetlenie toalety wc
Zdieľať článok