Strešné okno pre nízkoenergetické a pasívne domy

20. 03. 2009
Zdieľať

Energeticky úsporné strešné okno ROTO Designo R8 NE stanovuje hodnotami tepelnej izolácie nové meradlo energetickej efektivity: súčiniteľ prechodu tepla Uw = 0,84 pre okno a Ug = 0,5 pre trojnásobné izolačné zasklenie. Tieto hodnoty sú […]

Energeticky úsporné strešné okno ROTO Designo R8 NE stanovuje hodnotami tepelnej izolácie nové meradlo energetickej efektivity: súčiniteľ prechodu tepla Uw = 0,84 pre okno a Ug = 0,5 pre trojnásobné izolačné zasklenie. Tieto hodnoty sú výsledkom celkom nového dizajnu a koncepcie okenných profilov. Okno Designo sa vyznačuje nízkou konštrukčnou výškou a je zapustené priamo do konštrukcie strešného plášťa. Pri pohľade na rám okna si najviac pozornosti zaslúži armovanie – výstuhy na ráme, ktoré bývajú pri bežných plastových oknách zabudované v profile. Rám okna Designo je plne vystužený vysokým množstvom sklenených vlákien v hmote plastu. Okno tak vďaka vonkajšiemu oceľovému armovaniu získava väčšiu stabilitu aj tuhosť. Výsledkom je redukcia tepelných mostov a zjednodušenie montáže.


Strešné okno pre nízkoenergetické a pasívne domy

186111

Všetky tri sklenené tabule okna majú kvalitnú povrchovú vrstvu a sú mimoriadne odolné proti rozbitiu. Vonkajšia tabuľa má navyše vrstvu Aquaclear, ktorá okrem samočistiacej funkcie chráni proti roseniu a primŕzaniu. Vrstva z ušľachtilého kovu z vnútornej strany zaisťuje ochranu proti nežiaducemu slnku a teplu. Okno Designo je spojením efektivity a nového dizajnu. Neprerušované línie a elegantné prechody vytvárajú optiku tohto plne recyklovateľného okna, optimálne začleneného do plochy strechy.

Na slovenský trh bude okno uvedené na jar tohto roka. Predstavené bude na veľtrhu CONECO v hale E v stánku spoločnosti ROTO číslo 308.

Kategória: Aktuality
Tagy: nízkoenergetický dom pasívny dom roto strešné okno
Zdieľať článok

Diskusia