PODCAST môjdom
Zdroj: JAGA

Tretia epizóda môjdom podcastu o práci stavebného dozora

23. 09. 2022 Zdieľať

Všetkým potenciálnym investorom sa snažíme uľahčiť proces stavby, ktorý môže byť zaťažkávajúcou skúškou v rôznych smeroch. Aj preto tvoríme môjdom podcast. V jeho tretej epizóde sme sa rozprávali so stavebným dozorom, Mariánom Kaššákom.

Stavebný dozor by sme mohli zjednodušene definovať ako technický dozor, ktorý zastupuje investora – a to hlavne pri dodávateľských stavbách. Kontroluje priebeh stavby a zodpovedá za jej technickú kvalitu. Kontroluje dodávateľov, ale to ani zďaleka nie je všetko.

So stavebným inžinierom Mariánom Kaššákom sme sa rozprávali o tom, aký je rozdiel medzi stavebným a technickým dozorom, kedy by mal vstúpiť do stavebného procesu a aj o tom, aký je rozdiel medzi dodávateľskou a svojpomocnou stavbou domu.

Riešili sme aj tému tvorby rozpočtu a na čo si dať pri naceňovaní pozor. Zistíte tiež, ako osloviť stavebného dozora, aj keď sa nepohybujete v stavebnej oblasti a mnoho ďalších informácií.

Nestihli ste si vypočuť prvé dve epizódy? Nájdete ich na YouTube alebo na streamovacích platformách. V prvej epizóde sme riešili výber vhodného pozemku a v druhej výber a prácu architekta.

Kategória: Aktuality
Tagy: podcast stavebný dozor
Zdieľať článok